Alan Walker to zaledwie 18letni producent muzyczny, który na scenę wkroczył w 2014 z melodyjnym electro-house’owym utworem „Faded”.

Swoją przygodę z tworzeniem muzyki w cyfrowym świecie rozpoczął już jako dziecko. Jego utwór „Faded” – nowa wersja z dołożonymi wokalami, którego premiera miała miejsce 14 grudnia ub.r., natychmiast wspiął się szczyty list singlowych w iTunes i Spotify (80 mln streamów!) na całym świecie!

Szybko pobił również stacje radiowych, zajął też #13 na prestiżowej liście Billboard Hot Dance/Electronic Songs, a w singiel okrył się kilkakrotną platyną w krajach skandynawskich!

Dzięki temu Alan Walker wyrósł na jedno z najbardziej ekscytujących nazwisk wśród norweskich producentów w 2015 roku.

„Wydałem ‘Faded’ w grudniu i odniósł taki sukces, najpierw w krajach skandynawskich, a teraz na całym świecie. Trudno to ogarnąć, to wręcz przytłaczające. Poprzez „Faded (Restrung)” chciałem stworzyć wersję alternatywną, mającą podkreślić inne aspekty tego utworu, przedstawić go do innej publiczności, której może spodobać się melodia i głos Iselins, a którzy lubią partii elektronicznych. Bardzo inspirują mnie producenci muzyki filmowej, tacy jak Hans Zimmer, i dlatego zawsze chciałem wyprodukować własną wersję orkiestrową. Tak więc, zamiast tworzyć typowy remiks do „Faded”, ja i mój zespół wyprodukowaliśmy i przearanżowaliśmy taką wersję utworu, który ostatecznie stał się „Faded (Restrung).” – mówi Alen Walker.

Alan WalkerW teledysku poza wokalistką Iselin Solhein, która śpiewa w pierwotnej wersji utworu, pojawia się grupa smyczkowa oraz grający na fortepianie, Alan.

„Jako klip do “Faded (Restrung)” chcieliśmy nakręcić materiał live z sesji nagraniowej, ale jednocześnie zależało nam, aby stanowił naturalne połączenie z oficjalnym teledyskiem. W ten sposób wszystkie elementy piosenki są ze sobą połączone i tworzą spójną historię”. – twierdza Alan Walker.

ZOBACZ TELEDYSK
ALAN WALKER – FADED (RESTRUNG)

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!