MUZOTAKTNEWSYFilmCo oglądać, siedząc w domu? Filmy i seriale na poprawę humoru

Co oglądać, siedząc w domu? Filmy i seriale na poprawę humoru

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Każdy widz potrzebuje czasem inspiracji, podpowiedzi czy sugestii po jaki tytuł sięgnąć. Mając na uwadze, że wszyscy mamy teraz więcej czasu na filmowo-serialowe przyjemności, przedstawiamy nasze rekomendacje filmów i seriali z poszczególnych kategorii. Mamy nadzieję, że niezdecydowanym widzom pomogą one znaleźć coś dla siebie. W tym tygodniu kategoria #FeelGood, czyli filmy i seriale na poprawę humoru ?

Jakie filmy i seriale czekają nas w kwietniu?! Mija kolejny tydzień, kiedy siedzimy w domach. Każdy z nas ma w tym czasie różne obowiązki, różnie też spędzamy czas wolny. Wszyscy jednak pewnie równie chętnie uzupełniamy nasz codzienny grafik o seans filmowo-serialowy.

REKLAMA

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Rihanna nie pocieszyła fanów! Warto było czekać na utwór “Believe It”?!

Wybór odpowiedniej pozycji nierzadko sprawia sporo trudności, dlatego przedstawiamy listę wybranych tytułów dostępnych w serwisie HBO GO, które niejednemu widzowi na pewno poprawią humor i pozwolą chociaż na moment oderwać się od trosk. Są wśród nich komedie romantyczne – zarówno klasyka kina, jak i nowe produkcje, filmy dla całej rodziny czy zabawne filmy z dreszczykiem. Wszystkie razem i każdy z osobna zapewnią świetną rozrywkę na niejedno popołudnie.

Materiały promocyjne partnera

Filmy i seriale na poprawę humoru

  1. Bajecznie bogaci Azjaci (Crazy Rich Asians) – komedia romantyczna opowiadająca o młodej dziewczynie z Nowego Jorku, która leci ze swoim chłopakiem do Singapuru na ślub jego najlepszego przyjaciela. Film zdobył dwie nominacje do Złotych Globów.
  2. Berek (Tag) – pięciu kumpli z dzieciństwa raz do roku gra w grę, w której wszystkie chwyty są dozwolone. Oparta na faktach szalona komedia z dwukrotnie nagrodzonym Złotym Globem Jonem Hammem w jednej z głównych ról.
  3. Bezsenność w Seattle (Sleepless in Seattle) – klasyka z gatunku komedii romantycznych; Tom Hanks i Meg Ryan w opowieści o przeznaczeniu, które łączy dwoje ludzi. Syn owdowiałego niedawno Sama martwi się o tatę, postanawia więc znaleźć mu nową żonę, dzwoniąc do prowadzonej na żywo audycji radiowej. Rozmowy słucha Annie…   
  4. Biuro (The Office) – kultowy, brytyjski serial komediowy z Rickym Gervaisem w roli szefa z piekła rodem. Trzy sezony wypełnione angielskim humorem.
  5. Casanova – rozgrywająca się w malowniczej scenerii XVIII-wiecznej Wenecji opowieść o najbardziej romantycznym epizodzie z życia legendarnego uwodziciela i awanturnika – Giacomo Casanovy. W jego rolę wcielił się zdobywca Oscara Heath Ledger.
  6. Czego pragną mężczyźni (What Men Want) – agentka sportowa zyskuje nieoczekiwaną przewagę nad konkurencją, gdy zaczyna słyszeć myśli mężczyzn. Lekka i bezpretensjonalna komedia z wyróżnioną Złotym Globem i nominacją do Oscara Taraji P. Henson.
  7. Czekolada (Chocolat) – rok 1959, tajemnicza Vianne przyjeżdża do małego, francuskiego miasta, by otworzyć sklep z czekoladą. Komedia romantyczna z Juliette Binoche i Johnnym Deppem w rolach głównych.
  8. Cztery wesela i pogrzeb (Four Weddings and a Funeral) – jedna z najpopularniejszych komedii romantycznych wszech czasów. Hugh Grant i Andie MacDowell w opowieści o niepoprawnym lekkoduchu, który zakochuje się w pięknej Amerykance.
  9. Dusza towarzystwa (Life of the Party) – kobieta po czterdziestce po latach postanawia wrócić do szkoły i trafia na tę samą uczelnię co jej córka. Szalona komedia z dwukrotnie nominowaną do Oscara Melissą McCarthy w roli głównej.
  10. Dzień świstaka (Groundhog Day) – Bill Murray i Andie MacDowell w klasycznej już komedii romantycznej opowiadającej historię sfrustrowanego prezentera pogody, który staje się więźniem znienawidzonego przez siebie dnia – tytułowego Dnia świstaka.
  11. Dziewczyny z kalendarza (Calendar Girls) – niesamowita historia grupy kobiet w średnim wieku, które wpadają na pomysł, by pozować nago do kalendarza Women’s Institute, a zarobione pieniądze przeznaczyć na szczytny cel. W głównych rolach m.in.: laureatka Oscara Helen Mirren i zdobywczyni Złotego Globu Julie Walters.
  12. Grand Budapest Hotel (The Grand Budapest Hotel) – Ralph Fiennes jako legendarny konsjerż, który jest świadkiem nieprawdopodobnych zdarzeń w jednym ze słynnych europejskich hoteli w okresie międzywojennym. Deszcz nagród – w tym cztery Oscary.
  13. Green Book – drobny cwaniaczek włoskiego pochodzenia zostaje w latach 60. szoferem czarnoskórego pianisty i rusza z nim w tournée po południu Stanów Zjednoczonych. Viggo Mortensen i Mahershala Ali w rolach głównych w nagrodzonym trzema Oscarami poruszającym filmie biograficznym.
  14. Holmes i Watson (Holmes and Watson) – Will Ferrell oraz John C. Reilly jako Holmes i Watson, którzy próbują rozwikłać kolejną skomplikowaną zagadkę. Udana ekranizacja serii popularnych klasycznych kryminałów autorstwa Arthura Conana Doyle’a.
  15. Julie i Julia (Julie & Julia) – niezwykła opowieść o jednej z najbardziej charyzmatycznych kucharek w historii – Julii Child, która wprowadziła do amerykańskich domów potrawy kuchni francuskiej. Amy Adams i Meryl Streep w tytułowych rolach.
  16. Mała Miss (Little Miss Sunshine) – dysfunkcyjna rodzina wyrusza w daleką podróż rozklekotanym busem, aby mała Olive mogła wziąć udział w konkursie piękności. Filmowe objawienie 2006 roku, nagrodzone Oscarem w kategorii „najlepszy scenariusz oryginalny”. 
  17. Miss Agent (Miss Congeniality) – sympatyczna komedia z Sandrą Bullock w roli agentki FBI, która bierze udział w konkursie piękności, aby zapobiec zamachowi terrorystycznemu. W pozostałych rolach występują m.in. laureat dwóch Oscarów Michael Caine czy nagrodzona dwoma Złotymi Globami Candice Bergen.
  18. Młody Sheldon (Young Sheldon) – serialowe perypetie dorastającego Sheldona Coopera, jednego z głównych bohaterów kultowego serialu Teoria wielkiego podrywu. Trzy sezony sympatycznej opowieści o niezwykle inteligentnym chłopcu, który ma problem z dostosowaniem się do otoczenia.
  19. Nieoczekiwana zmiana miejsc (Trading Places) – dwaj mężczyźni padają ofiarą intrygi znudzonych życiem bogaczy, po czym postanawiają się na nich zemścić. Eddie Murphy oraz Dan Aykroyd w rolach głównych w komedii z lat 80.
  20. O psie, który wrócił do domu (A Dog’s Way Home) – zrozpaczony piesek zrobi wszystko, aby znaleźć drogę powrotną do domu i wrócić do swojego ukochanego właściciela. Przygodowy film dla całej rodziny.
  21. Rodzina od zaraz (Instant Family) – dwukrotnie nominowany do Oscara  Mark Wahlberg oraz Rose Byrne jako małżeństwo, które decyduje się adoptować trójkę dzieci. Film kipi dobrym humorem, ale pokazuje też trudy związane z procesem adopcyjnym w USA i stawania się rodziną.
  22. Seks w wielkim mieście (Sex and the City) – obsypany nagrodami, oparty na bestsellerowej powieści Candace Bushnell, serial produkcji HBO przedstawiający życie kobiet, które otwarcie mówią o seksie, życiu w związkach damsko-męskich i pędzie za modą. Sześć sezonów serialu, który zmienił podejście wielu osób nie tylko do mody.
  23. Starsky i Hutch (Starsky & Hutch) – remake popularnego serialu o przygodach dwóch kalifornijskich policjantów, którzy różnią się od siebie jak ogień i woda.  Zwariowana komedia z Benem Stillerem i Owenem Wilsonem w rolach głównych, będąca zręcznym pastiszem widowisk policyjnych z lat siedemdziesiątych. 
  24. Szefowie wrogowie 2 (Horrible Bosses 2) – komedia kryminalna o trzech przyjaciołach, którzy mają dosyć pracy pod dyktando psychopatycznych szefów, postanawiają więc otworzyć własny biznes. Okazuje się, że nie jest to proste i będzie wymagało wielu poświęceń.
  25. To już jest koniec (This Is the End) – szalona komedia opowiadająca o grupie imprezowiczów, którzy w dniu apokalipsy zostają uwięzieni w jednym mieszkaniu. Błyskotliwy scenariusz obfituje zarówno w szalone gagi, jak i żarty, których ostrze wymierzone jest w hollywoodzkich celebrytów. W rolach głównych Seth Rogen, James Franco czy Danny McBride. Pojawiają się też Emma Watson czy Rihanna.
  26. Współczesna rodzina (Modern Family) – serial komediowy przedstawiający codzienne życie wielopokoleniowej i wielokulturowej amerykańskiej rodziny, której głową jest Jay Pritchett (Ed O’Neill). Jedenaście sezonów serialu wyróżnionego 22 statuetkami Emmy i Złotym Globem. 
  27. Wywiad ze Słońcem Narodu (The interview) – gospodarz i producent popularnego talk show wyjeżdżają do Korei Północnej, by przeprowadzić wywiad z samym Kim Dzong Unem. Okazuje się, że będą musieli wykonać jeszcze jedno zadanie. Komedia z Jamesem Franco i Sethem Rogenem w rolach głównych. 
  28. Zaczarowana (Enchanted) – baśniowa opowieść z Amy Adams w roli głównej. Królowa Narissa postanawia zniszczyć uczucie, które rodzi się między piękną, ale biedną Giselle, a księciem Edwardem. Bezwzględna macocha, chcąc uchronić księcia przed mezaliansem, wyrzuca dziewczynę z bajkowego świata wprost na ulice współczesnego Nowego Jorku.
  29. Zły Mikołaj (Bad Santa) – komedia na opak opowiadająca o Świętym Mikołaju, który kradnie zamiast obdarowywać prezentami. Wszystko zmienia się, gdy przypadkiem poznaje ośmioletniego chłopca. W głównej roli zdobywca Oscara  Billy Bob Thornton.
  30. Zoolander – pełna zwariowanych perypetii i gagów komedia z Benem Stillerem w roli modela, który, dzięki kontrowersyjnemu projektantowi, dostaje szansę ponownego zaistnienia w show-biznesie. W pozostałych rolach: Owen Wilson, Will Ferrell oraz Milla Jovovich.
Przeczytaj także:  Ralph Fiennes przedstawia spadochron

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kylie Jenner opowiedziała o swojej kwarantannie. Czy boi się pandemii?

https://www.instagram.com/p/B-PBFBXIzbX/
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie
REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA