Wczoraj, w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbyła się niezwykła uroczystość. Zespół Strachy Na Lachy obchodził 10-lecie wydania płyty “Piła Tango”.

W związku z tą okrągłą rocznicą Strachy Na Lachy zagrały jedyny w swoim rodzaju koncert- publiczność zgromadzona w Trójce usłyszała wczoraj płytę “Piła Tango” w całości!

Przed rozpoczęciem koncertu została wręczona również Platynowa Płyta, którą pokryła się “Piła Tango”! Oficjalnego przekazania na ręce Grabaża dokonał szef wytwórni S.P. Records – Sławek Pietrzak.

Koncert otworzył niezwykle melancholijny utwór “Zimne Dziady Listopady”. Zaprezentowano go w nieco odświeżonej aranżacji, która, sądząc po reakcji publiczności i późniejszych komentarzach w sieci, bardzo przypadła odbiorcom do gustu.

Podczas godzinnej audycji koncertowej, transmitowanej na żywo na antenie radia, zespół zagrał prawie wszystkie utwory z jubileuszowego albumu. Koncert trwał półtorej godziny, jednak słuchacze zebrani przed radioodbiornikami mogli usłyszeć jedynie 2/3 całości. Podczas audycji zagrano m.in.: “Moralne Salto”, “Jedna Taka Szansa Na Sto”, “Niecodzienny Szczon” czy “Co Się Stało Z Magdą K?”. Ta niezwykła transmisja została zakończona najdłużej trwającą pozycją z płyty, mianowicie utworem “Na Pogrzeb Króla”. Z pewnością było to dla wielu zaskoczeniem, ponieważ bardziej mogli się spodziewać tytułowej “Piły Tango”. Nie mniej zaskoczony był sam zespół, ponieważ Grabaż w ciągu kilkunastu sekund podjął decyzje o zmianie kolejności set listy, czego skutkiem kilka minut przed 21.00 w radioodbiornikach, kosztem “Piły Tango” rozbrzmiał właśnie “Na Pogrzeb Króla”.

Sam zespół nie traci formy, zaskakuje swoją aktywnością sceniczną i cieszy brawurowym wykonaniem utworów, które już na stałe wpisały się w historię polskiego rocka. W związku z rocznicą płyty, wydany został również okolicznościowy album winylowy “Piła Tango”. Jest to podwójna, limitowana edycja kolekcjonerska, na czarnym winylu (180g, wyprodukowane we Francji), na którym, oprócz oryginalnego materiału, znalazły się również 4 nowe remixy.

Wydanie winylowe do kupienia jest już w sklepie S.P. Records: http://bit.ly/1NxVHEB

fot. Konrad Jaraszek

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!