W piątek 19 lutego o godzinie 20. w warszawskim klubie Progresja odbędzie się koncert Michała Rudasia promujący jego nowy album “Wieloryby i syreny”.

Na koncercie zostaną zaprezentowane premierowe piosenki, jak również utwory z płyt wcześniejszych Shuruvath i Changing. Michał Rudaś znany ze swojej twórczości w stylu world music i muzyki indyjskiej, ponownie nawiąże do elementów orientalnych, ale tym razem postawi przede wszystkim na melodyjne piosenki w języku polskim, utrzymane w stylistyce pop.

Koncert wzbogacony będzie o przygotowaną specjalnie na tę okazję oprawę wizualno-świetlną oraz gościnny występ taneczny. Artyście towarzyszyć będzie zespół w składzie: Łukasz Chyliński (gitary), Andrzej Solarski (bas), Bartosz Nazaruk (perkusja), Piotr Wrombel (klawisze).

Na EP-kę Michałą Rudasia Wieloryby i syreny składa się pięć różnorodnych pod względem klimatu utworów. Wszystkie teksty napisane zostały w języku polskim, a ich autorami są Patrycja i Michał Rudaś. Muzykę skomponowali Łukasz Chyliński i Michał Rudaś, a za produkcję płyty odpowiada Jan Smoczyński.

Michał Rudaś – wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym, zarówno studyjnym jak i scenicznym. Ma na koncie 2 solowe płyty: “Shuruvath” (2009) oraz „Changing” (2013) – obie głęboko inspirowane muzyką indyjską. Laureat nagrody jury w koncercie Trendy Festiwalu Sopot Top Trendy 2009. Nominowany był też do Fryderyka i Superjedynki za swój debiutancki album.

Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami: Adamem Sztabą, Tomkiem Szymusiem, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Krzysztofem Herdzinem, Sebastianem Karpiel Bułecką, Piotrem Cugowskim, Beatą Bednarz, Grzegorzem Piotrowskim i innymi.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!