Kategoria HotPlota

Roksana Węgiel została jurorką. Jak się sprawdzi w nowej roli?

Podaj dalej

Tylko do niedzieli 7 czerwca można jeszcze przesyłać zgłoszenia do II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. W tym roku nadesłane piosenki oceniać będzie jury, w którym zasiądzie Roksana Węgiel. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty.

Roksana Węgiel będzie oceniać młode talenty! Zostały już ostatnie dni, aby najmłodsi twórcy i wykonawcy – za pośrednictwem rodziców – przesłali swoje nagrania do Polskiego Radia Dzieciom. Być może zachętą dla wielu z nich będzie fakt, że w tym roku do jury Konkursu Dziecięcych Talentów dołączyła znana wszystkim 15-letnia artystka Roksana Węgiel!

Przypomnijmy, że jej kariera wybuchła, kiedy zwyciężyła w Konkursie Eurowizji Junior  2018, a wcześniej brawurowo w I edycji The Voice of Kids. Od tamtego czasu każdy jej singiel ma od kilku do kilkunastu milionów wyświetleń na youtube, a liczba muzycznych nagród rośnie z roku na rok. Nominowana do Fryderyka 2019, ma na koncie złotą (debiutancką) płytę, która przemieniła się już w platynową oraz pierwszą klubową trasę koncertową “The X Tour Roxie”, na którą zostały wyprzedane wszystkie bilety.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: FLETCHER i Kito w singlu „Bitter”

– Roksana Węgiel jest wielką inspiracją dla wielu młodych artystów – mówi Eryk Waszczuk, laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.

– Mam nadzieję, że dla wielu dzieci, które zgłoszą się do konkursu i wezmą udział w przesłuchaniach do finału, spotkanie z nią będzie motywacją do dalszego rozwijania muzycznych pasji. Mogę potwierdzić, że naprawdę warto! – dodaje Eryk, który tej wiosny wydał debiutancką płytę “Start.Rec.”.

» Wybrane dla Ciebie

Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom skierowany jest do dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze, marzą o nagraniu w profesjonalnym studiu i występie na scenie. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek dziecka.

Zainteresowani udziałem w konkursie mają do wyboru trzy grupy wiekowe: do lat 6, 7-9 lat i 10-13 lat oraz trzy kategorie: piosenka polska, dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem) i wiersz.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza i załączenie pliku audio z nagraniem, trwającym nie dłużej niż cztery minuty. Zgłoszenia można przesyłać do północy 7 czerwca. Nagrodą w konkursie jest udział w uroczystym koncercie finałowym oraz nagranie płyty „Głosem Dziecka vol. 2″, która ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Viki Gabor przygotowała wyjątkowy konkurs dla fanów!

Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu?
Dołącz do nas już teraz na Facebooku i Instagramie
Dowiedz się więcej na temat: Roksana Węgiel