Nie żyje Robert Leszczyński

pobierz
pobierz
pobierz

Nie żyje dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński. Pracował w „Gazecie Wyborczej” i we „Wprost”. Był jurorem w „Idolu”. W ostatnich latach był związany z partiami politycznymi Janusza Palikota. Miał zaledwie 48 lat.

Robert Leszczyński pochodził z Olecka (woj. warmińsko-mazurskie). Przez 8 lat pracował w „Gazecie Wyborczej”, gdzie był dziennikarzem i krytykiem muzycznym. W połowie lat 90. próbował swoich sił jako wokalista. Założył wówczas z Wojciechem Pilichowskim zespół muzyczny Karate Musiq.

W 2002 roku został jurorem hitowego talent show „Idol”, gdzie obok Kuby Wojewódzkiego był najbardziej charakterystyczną postacią. Słynął z długich, jasnych dredów, luźnego ubioru i ciętych, lecz bardzo celnych komentarzy wobec uczestników. Brał udział we wszystkich czterech edycjach. Prowadził również autorski program „Mop Man” w telewizji Polsat i był rzecznikiem festiwalu Przystanek Woodstock.

W 2006 roku został redaktorem naczelnym magazynu „Laif”, a w latach 2007–2010 był szefem działu Kultura i styl w tygodniku „Wprost”.

Robert Leszczyński był również aktywnie zaangażowany w politykę. W latach 90. wspierał Unię Wolności, w 2006 roku kandydował do Rady Warszawy z ramienia komitetu Zieloni 2004. W 2011 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat posła na Sejm z ramienia Ruchu Palikota. W 2013 został członkiem Twojego Ruchu, a w 2014 roku kandydatem w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia tej partii.

Zobacz także

loading...
loading...
PODZIEL SIĘ