Po sukcesie „Electronica 1: The Time Machine“, Ojciec Chrzestny muzyki elektronicznej, Jean-Michel Jarre, opuszcza kurtynę milczenia i zdradza szczegóły drugiej części projektu, tym razem zatytułowanego – „Electronica 2 – „The Heart of Noise“.

Niezwykłe grono gości zaproszonych na drugą część płyty, jest jeszcze bardziej imponujące od “The Time Machine“, która miała swoją premierę 16 października 2015 i w Polsce uzyskała statua Złotej Płyty.

Druga płyta stanowi integralną i spójną część muzycznej podróży Mistrza Elektroniki. Tym razem na płycie pojawili się Rone, Pet Shop Boys, Primal Scream, E.S., Julia Holter, Gary Numan, Jeff Mills, Peaches, Siriusmo, Yello, The Orb, Sebastien Tellier, Hans Zimmer, Cyndi Lauper i Christophe – wszyscy osobiście wybrani przez Jean-Michel Jarre’a, aby dokończyć jego dwuczęściowy album „Electronica“. Podobnie jak przy 1. części, Muzyk osobiście kontaktował się z każdym z muzyków i podróżował w najdalsze zakątki świata, aby móc tworzyć swoje utwory twarzą w twarz.

Premiera albumu „Electronica Vol 2: The Heart of Noise“ odbędzie się 6 maja 2016. Wszyscy, którzy już teraz zamówią płytę w wersji cyfrowej na iTunes, otrzymają od razu pierwszy i tytułowy utwór „The Heart of Noise“, stworzony przy współpracy z artystą country, Rone.

„The Heart of Noise“ to hołd w stronę Luigi’ego Russolo, włoskiego kompozytora i kreatora eksperymentalnych instrumentów muzycznych. W 1913 zamieścił w swoim futurystycznym manifeście „Art of Noises“ kilka wniosków na temat tego, jak elektronika i technologia staną się dla przyszłych muzyków „substytutem nieograniczonej liczby dźwięków, a nieskończona gama barw będzie produkowana przez odpowiednie mechanizmy“. To właśnie Russolo przewidział nadejście syntezatorów i muzyki elektronicznej.

„Chciałem opowiedzieć historię dotyczącą muzyki elektronicznej i jej dziedzictwa z mojego punktu widzenia i doświadczenia – od momentu, kiedy zaczynałem swoją karierę, aż po dziś dzień“ mówi Jean-Michel Jarre.

„Dlatego postanowiłem współpracować z całym wachlarzem artystów, którzy bezpośrednio lub pośrednio, w czasie kiedy przez ostatnie cztery dekady tworzyłem muzykę elektroniczną, byli związani z tym gatunkiem. Zaprosiłem ludzi, których podziwiam za ich szczególny wkład w ten gatunek muzyczny, którzy są dla mnie inspiracją, ale także takich, których brzmienie jest rozpoznawalne“ – dodaje artysta.

Pierwsza część projektu „Electronica“ była niebywałym sukcesem – album uplasował się w TOP10 w ponad 25 krajach (#1 na polskim iTunes!), a międzynarodowe media nie szczędziły pozytywnych opinii. The Guardian napisał, że „dzięki zaproszeniu tylu gwiazd na swoją płytę, Jean-Michel Jarre przypomina o swoim statusie pioniera.“, a The Sunday Times dodał, że „francuski gwiazdor muzyki synth i jego współpracownicy są elektroniczną drużyną marzeń“.

Rok 2016 to dla Jarre’a nie tylko nowy album, ale także powrót na scenę. Będzie można go zobaczyć na największych światowych festiwalach, jak również na międzynarodowych arenach już tej jesieni. Jean-Michel Jarre odwiedził Polskę i polskich fanów 21 października 2015, w ramach promocji płyty „Electronica Vol 1: The Time Machine“. Artysta podczas wizyty podkreślał, że Polska jest bardzo bliska jego sercu i z pewnością jeszcze nieraz tu zawita.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!