Oscary od lat budzą wielkie emocje na całym świecie, w tym roku będzie podobnie.

Nagrody zostaną rozdane w kilku kategoriach, i jak co roku muzyka także zostanie doceniona.

Rozdanie nagród odbędzie się w nocy z 28 na 29 lutego czasu polskiego w Dolby Theatre w Los Angeles. Transmisję z ceremonii będzie można oglądać na Canal+.

Walka o tegoroczną nominację była bardzo zacięta. Do walki stanęły 74 piosenki, m.in.: utwór Eminema „Phenomenal” z filmu „Do utraty sił”, kompozycja „See you again” Wiz Khalify i Charlie’go Puth’a z filmu „Szybcy i wściekli 7”, czy piosenka Ellie Goulding „Love Me Like You Do” ze światowego hitu „50 twarzy Greya”.

Jednak do walki o statuetkę w kategorii „Najlepsza piosenka” stanie tylko 5 kompozycji. Posłuchajcie wszystkich utworów i zdecydujcie, który powinien otrzymać tę prestiżową nagrodę.

“Pięćdziesiąt twarzy Greya”,
utwór “Earned It”, The Weeknd

Choć film “50 twarzy Greya” zebrał słabe recenzje i wiele można mu zarzucić, to jedyne do czego nie można się przyczepić to ścieżka dźwiękowa. Hity takie jak: „Earned it”, „Love Me Like You Do”, „Salted Wounds” autorstwa Sii, czy „Haunted” w wykonaniu Beyonce mówią same za siebie.

“Pole walki”,
piosenka “Til It Happens to You”, Lady Gaga

Utwór ten jest bardzo osobisty i stanowi protest Lady Gagi przeciwko przemocy seksualnej.

“Ginący świat”,
utwór “Manta Ray”, J. Ralph & Antony

Zarówno film, jak i piosenka opowiadają o zagrożonych gatunkach, o ich wymieraniu oraz o tym, że to człowiek niszczy planetę i zwierzęta i paradoksalnie tylko człowiek może ją uratować. Film został wyreżyserowany przez Louie Psihoyosa, a swoją światową premierę miał 24 stycznia 2015 roku.

“Młodość”,
utwór “Simple Song #3”, Sumi Jo, Viktoria Mullova, BBC Orchestra

Piosenkę „Simple Song #3” wykonuje południowokoreańska sopranistka i zapewne dzięki tej nominacji wielu o niej usłyszy. Film to dramat w reżyserii Paolo Sorrentino, w którym występują takie gwiazdy jak: Michael Kaine, Harvey Keitel, Rachel Weisz czy Jane Fonda.

“Spectre”,
piosenka “Writing’s on the Wall”, Sam Smith

Utwór ten okazał się nie tylko idealną propozycją dla hitu kinowego, ale także królował na radiowych listach przebojów, a film wyreżyserowany przez Sama Mendesa wszedł na ekrany polskich kin 6 listopada 2015 roku

[polldaddy poll=9320257]