Serwis muzyczny iTunes ocenzurował nowy album Marii Peszek

Nowa płyta Marii Peszek zatytułowana Karabin ukaże się 26 lutego 2016 roku nakładem Warner Music Poland. Nie wiadomo jednak czy w dniu premiery materiał będzie dostępny w serwisie iTunes.

Powodem takiej sytuacji jest kontrowersyjny tytuł jednego z utworów na płycie: Modern Holocaust. Zdaniem artystki cenzura jest bezpodstawna: „Modern Holocaust to song przeciwko nienawiści słownej, symbolicznie porównanej do współczesnego holocaustu, obecnej w internecie i przestrzeni publicznej. Wymowa Modern Holocaust jest pacyfistyczna, a przesłaniem utworu jest wezwanie do zaprzestania mowy nienawiści.” – komentuje Maria Peszek.

Jak zakończy się ta sytuacja? Wszystko okaże się już w najbliższy piątek. KARABIN to kolejny koncept album artystki, tym razem to jedenaście piosenek o wolności, nienawiści i prawie do bycia innym. Jedenaście piosenek na niespokojne czasy. Radykalnie pacyfistyczne treści przewrotnie zestawione z tytułem. Płyta jest kolejnym projektem współtworzonym przez Marię z Michałem FOXEM Królem.

„Pisząc te piosenki kilkanaście miesięcy temu nie zdawałam sobie sprawy, że rzeczywistość wyprzedzi to o czym śpiewam i nada tym słowom tak dramatyczny kontekst. Każdy artysta prędzej czy później mierzy się z tematem wolności, tolerancji, prawa do inności i nierozerwalnie wiążącej się z nimi nienawiści. Ale rzeczywistość jest zbyt brutalna a świat bezwzględny żeby iść na czołgi z kwiatami. Można za to pisać piosenki. O nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach. Żeby dzięki nim ludzie mniej się bali. Bo strach i wolność to wykluczające się słowa” – mówi o nowym materiale artystka.

ZOBACZ LYRIC VIDEO
MARIA PESZEK – POLSKA A B C I D

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!