Karen Harding miała świetny rok. O ogromnym sukcesie wyprodukowanego wraz z nominowanym do Grammy MNEK’iem, debiutanckiego singla “Say Something” mówią fakty: miejsce w pierwszej 10 UK Charts, status złotej płyty oraz 11,5 miliona wyświetleń klipu na YouTube.

Ponadto, 23 letnia artystka z Newcastle pojawiła się gościnnie w hitach klubowych popularnych brytyjskich producentów Arches’a i Blonde’a oraz pochodzącego z Belgii The Magician’a, znacząc swój ślad w muzyce swoim oryginalnym stylem oraz nietuzinkowym talentem wokalnym.

Obecnie Harding wraca z wyczekiwanym przez fanów drugim singlem „Open My Eyes”. Nowy utwór artystki to wpadająca w ucho kombinacja klawiszów Crystal Waters, świeżej produkcji i wybijającego się, gładkiego jak miód, soulowego wokalu.

Karen od dawna jest fanką kobiecego R&B i z dumą przenosi ten klimat na zdominowaną przez mężczyzn scenę house, mieszając inspiracje stylami Whitney i Mariah z klasycznym brytyjskim brzmieniem garażowym i nastrojem lat 90. Cały ten miks tworzy całkowicie nowe, charakterystyczne tylko dla Karen brzmienie.

Singiel „Open My Eyes” został także zremixowany przez czołowych DJów – garażowego weterana Zeda Bias’a, który zaprezentował swój unikalny styl łącząc pneumatyczny bit i melodyjne wejścia syntezatora, a także przez legendarnego MJ Cole’a, który zaprezentował swoją wizję utworu z podzielonymi wokalami i dodatkiem klaśnięć, tworząc optymistyczny remix piosenki.

Do listy zaangażowanych w projekt należy dopisać także pogromcę Hype Machine Henry’ego Krinkle’a oraz londyński kolektyw producencki The Writers Block.

ZOBACZ TELEDYSK
KAREN HARDING – OPEN MY EYES