“Kołysanka dla wojownika” to utwór pochodzący z najnowszego minialbumu Michała Rudasia pt. Wieloryby i syreny.

Piosenkę zobrazował teledysk powstały według pomysłu samego wokalisty, zrealizowany przez Grupę Tadam. Za jego reżyserię odpowiada Olga Czyżykiewicz. Autorem zdjęć do teledysku jest Adam Romanowski. Montaż z kolei to dzieło Pawła Petryny. Teledysk został sfinansowany przez fanów ze środków zebranych w ramach akcji crowdfundingowej na portalu „Polak potrafi”.

W teledysku do piosenki Kołysanka dla wojownika występują wokalista Michał Rudaś i gitarzysta Łukasz Chyliński – autorzy muzyki do tego utworu.

Piosenka skierowana jest do współczesnego człowieka, który codziennie w pogoni za własnymi marzeniami stacza różne bitwy.

Więcej o przesłaniu mówi wokalista i autor tekstu Michał Rudaś: „Zdarza się czasem, że wojownik przegrywa walkę, ale czy zawsze po upadku musi poderwać się z kolan, otrzepać i walczyć dalej? Chciałbym, by Kołysanka dla wojownika uczyła nas wszystkich przyjmować porażki i przekonywała do tego, że człowiek nie musi walczyć nieustająco, ale ma prawo upaść, a czasem odpuścić. Mam nadzieję, że ten utwór przyniesie ukojenie i będzie idealną kołysanką dla wszystkich współczesnych wojowników – ludzi ambitnych i pracowitych, którzy mają odwagę walczyć o swoje marzenia.”

Michał Rudaś – wokalista o wszechstronnym doświadczeniu muzycznym – zarówno studyjnym, jak i scenicznym. Nagrał dotychczas 2 solowe płyty, tj. Shuruvath (2009) oraz Changing (2013) – obie głęboko inspirowane muzyką indyjską. Laureat nagrody jury w koncercie “Trendy” na Festiwalu Sopot TOPtrendy w 2009 roku. Nominowany był też za swój debiutancki album do Fryderyka (2010 rok) i nagrody w plebiscycie “SuperJedynki” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2010 rok).

Współpracował dotychczas z wieloma uznanymi artystami: Adamem Sztabą, Tomkiem Szymusiem, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Krzysztofem Herdzinem, Sebastianem Karpielem-Bułecką, Piotrem Cugowskim, Beatą Bednarz, Grzegorzem Piotrowskim, Kapelą ze Wsi Warszawa i innymi.

ZOBACZ TELEDYSK
MICHAŁ RUDAŚ – KOŁYSANKA DLA WOJOWNIKA

Tekst piosenki
Michał Rudaś – Kołysanka dla wojownika

Po bitwie opadł kurz
Ty z nim
Nie musisz wstawać już
Więc śpij

Sny dobre spływają tu
Otulą żal

Słońce chyli skroń
Ty z nim
Uśmiech wyślij doń,
I śpij

Nie zmienisz, nie cofniesz nic
Twa krew nie odkupi win
Twój pot solą ziemi jest
Bóg to wie, pewnie dumny jest

Po drugiej stronie tam, ukojenia noc
Twe rany zmyje czas, sił nowych zbierzesz moc
Usłyszysz nowy głos, on poprowadzi Cię
O szczęście nie walcz już, spójrz, ono w Tobie jest Po bitwie opadł kurz, Ty z nim
Zew serca ucisz już
I śpij

Przytul zmęczone „ja”
Co w boju niezmiennie trwa
Pochodni płomień zgaś
I śpij

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!