Już tylko do wtorku 8 marca organizatorzy festiwalu Audioriver czekają na zgłoszenia studentów, którzy chcieliby współtworzyć jedenastą edycję tego wydarzenia i promować wartościową muzykę elektroniczną wśród społeczności akademickiej.

Specjalnie dla nich powstanie Audioriver Independent Team, czyli zespół aktywistów ściśle współpracujących z organizatorami festiwalu. „Bardzo się cieszymy z pozytywnego odbioru naszej akcji i dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, które spłynęły do nas do tej pory” – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora.

„W aplikacjach pojawiły się już zarówno ciekawe pomysły na promocję muzyki elektronicznej na uczelniach, jak i bardzo fajne osobowości. Mamy też jednak sporo pytań o to, wg jakich kryteriów będziemy wybierać laureatów. Mogę powiedzieć tyle: jeśli masz energię i chęć do pracy z nami i potrafisz pokazać to w krótkim video, ale jednocześnie nie przychodzą Ci do głowy jakieś przełomowe pomysły na akcje wśród studentów – i tak koniecznie aplikuj! W ostateczności koncepcje wypracujemy wspólnie. Oczywiście pomysłowość także pozostaje ważnym kryterium, ale niech to nie zatrzymuje nikogo, kto nie ma w sobie żyłki – powiedzmy – marketingowej.”

Aby zgłosić się do Audioriver Independent Team, należy być studentem/studentką, wypełnić krótki formularz oraz nagrać maksymalnie 3-minutowy film, w którym ma się zawrzeć prezentacja kandydata oraz ciekawe pomysły na promocję elektroniki i Audioriver wśród społeczności akademickiej. Organizatorzy wybiorą maksymalnie 11 osób, które w marcu zaproszą na specjalne zgrupowanie w Warszawie. Podczas tego spotkania zostaną wybrane pomysły do dalszej realizacji.

Po okresie pracy przyjdzie, oczywiście, czas na zabawę i wypoczynek: każdy z członków Audioriver Independent Team otrzyma dwa 3-dniowe karnety VIP na tegoroczny festiwal, a jesienią zostanie zaproszony do jednego z polskich miast na zgrupowanie podsumowujące pierwszy rok programu.

Pozostałe benefity z udziału w projekcie to unikalne ubrania dedykowane dla członków zespołu oraz certyfikaty potwierdzające udział w Audioriver Independent Team.