World Wide Warsaw to wyjątkowy festiwal – rozproszony w czasie i po różnych miejscach, ale spójny pod względem ambicji, by pokazywać najciekawsze zjawiska w nowej muzyce.

W ramach tego projektu stolicę czeka miesiąc spotkań z artystami z różnych zakątków świata – oprócz najnowszych twarzy światowej muzyki, usłyszymy legendy undergroundu i ikony basowego brzmienia, koncerty, występy live i djsety, wielka różnorodność stylów.

To dopiero druga odsłona tej nowej festiwalowej jakości, ale już teraz widać, że World Wide Warsaw bardzo mocno wchodzi na mapę promowania w Polsce nowego brzmienia i wydarzeń alternatywnych. Gdy Odd Future pierwszy raz trafili do szerszej publiczności, nikt się nie spodziewał, że wśród tej grupki zbuntowanych nastolatków znajdzie się jeden z najpopularniejszych wokalistów ostatnich lat Frank Ocean.

Z grona tego uformował się również zespół, który jest jednym z najświeższych projektów, jakie otrzymali fani r’n’b – mowa o headlinerze World Wide Warsaw2016: THE INTERNET.

Syd The Kyd i Matt Martians zaczynali jako duet w 2011 wydając debiutancki album „Purple Naked Ladies”, który nie tylko przyciągnął uwagę świetną muzyką, ale również odważnymi tekstami wokalistki, która poruszała w nich tematykę własnej seksualności.

Dwa lata później do sprzedaży trafiła druga płyta, stworzona już przez poszerzony skład zespołu, która ugruntowała pozycję The Internet jako nową twarz undergroundowego brzmienia. Ogrom talentu, który składa się na potencjał zespołu pozwolił im nagrać zeszłoroczny album „Ego Death”, który postawił ich w jednym szeregu z The Weeknd i Miguelem, jako że cała trójka została nominowana do nagrody Grammy w tej samej kategorii. Od kilkunastu miesięcy fani z całej Polski nie mogli doprosić się występu tej szóstki w naszym kraju i w końcu się udało – pierwszy w historii występ The Internet u nas będzie czymś wyjątkowym!

To do World Wide Warsaw przez dokładnie miesiąc, bo od 19 lutego do 19 marca będą należeć sceny i parkiety stolicy. Startem był koncert artysty, już teraz nazywanego nowym królem soulu – Andersona. Paaka prosto z Kalifornii, który do dziś zbiera niezwykle entuzjastyczne recenzje dziennikarzy i opinie gości. Koniec to zupełnie inny biegun: impreza z mocnym głębokim techno z udziałem 2 gwiazd: Brytyjczyka Sigha, który swoim setem zawładnie publiką do białego rana oraz występ live prawdziwej perełki – Francuza Terence’a Fixmera, który na scenie elektroniki jest już od niemal 20 lat. Legend nigdy dość, dlatego na zaproszenie WWW po kilkunastu latach wrócili do Polski Artful Dodger w ramach urodzin klubu festiwalowego, jakim jest Miłość na Kredytowej 9.

W programie festiwalu znalazło się również spotkanie z przedstawicielami jednej z najważniejszych wytwórni nowej muzyki – Ghostly International: wśród nich genialny perkusista tworzący własne utwory w połączeniu z nowymi technologiami elektronicznymi – Shigeto; szalona impreza ze świetnym duetem Snakehips, którzy stworzyli jedne z najpopularniejszych hitów imprezowych ostatnich miesięcy; John Talabot i Jimmy Edgar – czyli uznane nazwiska DJskie i producenckie zabiorą klubową publikę w wielogodzinne rejsy parkietowe. Koroną w line-upie jest koncert zespołu The Internet, który pojawi się nad Wisłą po raz pierwszy, dość powiedzieć, że ich świeże podejście do r’n’b i soulu zdobyło im nominację do nagrody Grammy 2016.

Na to wszystko miały przygotować trzy gorące before parties z udziałem DāM-FunKa, Gaslamp Killera i Nosaj Thinga, jakie odbyły się na jesieni w warszawskiej Miłości na Kredytowej 9.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!