Anguana to pierwsza płyta Natalii Moskal, która ukaże się za pośrednictwem portali streamingowych. Zapowiada ją singiel i teledysk “Foreign stranger”.

Album współtworzyli znani i cenieni producenci muzyczni: Marek i Bartosz Dziedzicowie oraz Łukasz Maron. Anguanę charakteryzuje dualizm brzmień – spokojne piosenki przeplatają się z bardziej rytmicznymi dźwiękami. Wspólnym mianownikiem wszystkich utworów jest elektro-pop. Za teksty w języku polskim odpowiadają: Radek Łukasiewicz (zespół Pustki) oraz Zuzia Wrońska (Ballady i romanse). Różnorodoność – to słowo, które najlepiej oddaje charakter debiutanckiej EP-ki Natalii Moskal.

Piosenki, które znalazły się na Anguanie kontrastują ze sobą pod względem brzmień, użytych technik i efektów. Muzyka elektroniczna została tutaj połączona z żywymi instrumentami, m.in. pojawia się jeden z najstarszych insrumentów dętych na świecie, używany przez australijskich aborygenów didgeridoo. Ponadto na płycie można usłyszeć perkusję, fortepian, gitarę, czy banjo.

Udało mi się osiągnąć różnorodność brzmień dzięki producentom, którzy przyjęli ode mnie zaproszenie do współpracy, dzieląc się ze mną swoim doświadczeniem i pomysłami. Bardzo zależało mi na tym, aby kompozycje prezentowały moje dwa oblicza – to bardziej spokojne oraz to dynamiczne, rozedrgane, goniące za wieloma rzeczami jednocześnie. – mówi Natalia Moskal.

Producentami utworów na Anguanie są: Marek i Bartosz Dziedzicowie oraz Łukasz Maron. Autorką angielskich tekstów jest Natalia Moskal. Za teksty w języku polskim odpowiadają: Radek Łukasiewicz (zespół Pustki) oraz Zuzia Wrońska (Ballady i romanse). Reżyserem teledysku jest Filip Hillesland, za produkcję odpowiada studio Besta.

Oprócz muzyki, Natalia spełnia się jako tłumaczka książek. Obecnie pracuje nad pierwszym polskim przekładem książki Esther Kreitman, siostry Singera.

POSŁUCHAJ SINGLA
NATALIA MOSKAL – FOREIGN STRANGER

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!