Kora twierdzi, że „Do tej pory zespołu na tak profesjonalnym poziomie jeszcze nie było…” a Adam Sztaba dodaje „Tak by grali Beatlesi, gdyby grali dzisiaj”.

22 kwietnia 2016 ukaże się debiutancki album BeMy z 11 piosenkami w języku angielskim, zatytułowany „GriZZlin”.

Produkcją albumu zajął się wybitny producent Bogdan Kondracki, odpowiedzialny m.in. za produkcje płyt Dawida Podsiadło, Moniki Brodki i wielu innych.

Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „Time”.

Zespół BeMy założyli dwaj bracia Mattia i Elie Rosinski. Urodzili się i wychowali we Francji, ale poprzez rodziców pochodzenie mają polskie. Od najmłodszych lat interesowali się muzyką, nieustająco grając w swoim rodzinnym domu w Bordeaux. Po ukończeniu szkoły średniej bracia postanowili kontynuować edukację muzyczną poza Francją. Opuścili dom rodzinny i wyjechali do Anglii. Upór i wytrwałość pozwoliła im na studia muzyczne w prestiżowej szkole Academy of Contemporary Music.

W czerwcu 2013 wzięli udział w programie Must Be The Music. Dostali się do finału i zajęli drugie miejsce.

Kora mówiła o nich w finale: „Energia, czar, kompozycja, zgranie, inteligencja – wszystko na najwyższym poziomie. Do tej pory zespołu na tak profesjonalnym poziomie jeszcze nie było…”.

Adam Sztaba skomentował ich występ słowami: „Tak by grali Beatlesi, gdyby grali dzisiaj”.

BeMyW maju 2014 awansowali do półfinałów eliminacji Przystanku Woodstock, Festiwalu w Jarocinie oraz zagrali na pierwszym w Polsce akustycznym koncercie w ramach brytyjskiego projektu Sofar Sounds. W maju 2014 roku zdobyli nagrodę Jury festiwalu Top Trendy 2014. Natomiast latem 2014 zdobyli nagrodę główną na festiwalu muzycznym w Jarocinie, a na początku sierpnia zagrali na dużej scenie festiwalu Woodstock (wygrali eliminacje zespołów konkursowych). W 2015 wystąpili na festiwalu Springbreak i Letniej Trasie Radia Zet.

Wiosną 2015 podpisali kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska i przystąpili do nagrywania debiutanckiego albumu, pod czujnym okiem wybitnego producenta Bogdana Kondrackiego.

22 kwietnia 2016 ukaże się debiutancki album BEMY z 11 piosenkami w języku angielskim, zatytułowany „GriZZlin”. Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „Time”.

ZOBACZ TELEDYSK
BEMY – TIME

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!