Występowały na tych samych londyńskich scenach, co Adele i Amy Winehouse – są na najlepszej drodze, by zostać gwiazdami podobnego kalibru!

Zobacz Ninet Tayeb i Dagny na LFO 2016, zanim zachwyci się nimi cały świat! Koncerty tych wokalistek mogą być objawieniem 7. edycji Life Festival Oświęcim. Od obu nie można oderwać oczu – ze względu na ich nieprzeciętną urodę i sceniczną charyzmę, która pozwala im bez trudu zawładnąć wielotysięcznym tłumem.

Pochodząca z Izraela Ninet Tayeb potrafi być rockową buntowniczką, roznoszącą scenę swą nieokiełznaną energią. Innym razem uwodzi słuchaczy nastrojowymi balladami, które dzięki jej hipnotyzującemu wokalowi nabierają niepokojącej, mrocznej głębi. Świetnie odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych, a jej talent zrobił wielkie wrażenie m.in. na guru rocka progresywnego, Stevenie Wilsonie, który zaprosił ją do wspólnych nagrań i koncertów.

„Zobaczyłem ją w ubiegłym roku na scenie w jednym z klubów w londyńskim Camden Town, gdzie występowały wcześniej takie artystki, jak Adele i Amy Winehouse. To był nokaut! Już od pierwszych zaśpiewanych przez nią nut wiedziałem, że chcę ją zaprosić na Life Festival Oświęcim. O tej izraelskiej dziewczynie będzie niedługo głośno w całej Europie!” – zapewnia Darek Maciborek, dyrektor LFO.

Norweżka Dagny to z kolei powiew radosnej energii emanującej z każdej śpiewanej przez nią piosenki. Na koncertach zaraża publiczność swym optymizmem i pozytywnym przesłaniem, jakie chce przekazywać światu swą muzyką.

„To kolejna artystka, która urzekła mnie swoim występem podczas przeglądu młodych talentów w Londynie. Zapewniam, że nie da się wyjść z jej koncertu ze smutną miną. W dodatku grała już kiedyś przed Eltonem Johnem i świetnie się sprawdziła. Jestem przekonany, że tak samo będzie tym razem” – mówi Darek Maciborek.

Mieszkająca na stałe w Londynie wokalistka ma na koncie przebój „Backbeat”, który w ciągu kilku miesięcy zanotował w serwisie Spotify ponad 6 milionów odtworzeń! Dagny trafiła dzięki temu na listę „Ones To Watch 2016”, co oznacza, że po prostu nie możesz przegapić jej jedynego w Polsce koncertu na LFO!

Ninet Tayeb i Dagny dołączają do grona ogłoszonych wcześniej gwiazd LFO 2016: Eltona Johna, Johna Newmana, Dawida Podsiadły i grupy Che Sudaka, którzy zagrają w sobotę, 18 czerwca oraz formacji Queen + Adam Lambert, Perfect, Jeremy? i Taco Hemingwaya, którzy na scenie stadionu MOSiR pojawią się w niedzielę, 19 czerwca.