Jacek Gawłowski, polski laureat nagrody Grammy, który zajmował się masteringiem płyty, tak skomentował debiut artystki: Lanberry – to powiew nowej energii na polskim rynku muzycznym.

Oryginalny głos, świetna produkcja – to niewątpliwe atuty nowego albumu artystki. Lanberry, czyli Małgorzata Uściłowska, jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i właścicielką niebanalnego głosu.

Profesjonalną karierę muzyczną buduje od 2010 roku. Na swoim koncie ma m.in. udział w płycie Warsoul Experience z projektem NOD, na której oprócz niej można było usłyszeć m.in. Wojciecha Waglewskiego, Marikę oraz rapera VNM-a.

Jesienią 2015 roku wydała debiutancki singiel “Podpalimy świat” i od razu zwróciła uwagę rynku muzycznego. Singiel ten dotarł na pierwsze miejsca list przebojów największych polskich stacji radiowych, w tym RMF, ESKA i RMF MAXXX (teledysk do utworu odnotował ponad dwa miliony wyświetleń!), a opiniotwórcze media umieściły ją na liście ośmiu osób, którym warto przyglądać się w 2016 roku.

W styczniu tego roku zaśpiewała dla Disneya tytułową piosenkę do nowej animacji kanału – Miraculum: Biedronka i Czarny Kot. Wiosną Lanberry wystąpi na Enea Spring Break Festival, gdzie prezentują się najzdolniejsi młodzi wykonawcy.

Lanberry
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Rok 2016 będzie jej rokiem. Rozpoczęła go liryczną piosenką “Każdy moment”, a teraz prezentuje światu swój debiutancki album – Lanberry.

Artystka, razem z Piotrem Siejką, jest współautorką muzyki do większości utworów oraz autorką tekstów. Za produkcję płyty odpowiadał Piotr Siejka. Album ukazał się nakładem Universal Music Polska.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z LANBERRY – „STARALIŚMY SIĘ STWORZYĆ NASZE WŁASNE, CHARAKTERYSTYCZNE BRZMIENIE”

ZOBACZ TELEDYSK
LANBERRY – PODPALIMY ŚWIAT

ZOBACZ TELEDYSK
LANBERRY – KAŻDY MOMENT

 

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!