Reedycje płyt Phila Collinsa “No Jacket Required” i “Testify” już 15 kwietnia!

Do tej pory fani wspaniałego Phila Collinsa, który szczęśliwie powraca do zdrowia po problemach z kręgosłupem i nawet zapowiedział już jeden występ, mogli cieszyć się wznowieniami czterech płyt artysty – “Face Value”, “Both Sides”, “Hello, I Must Be Going!” oraz “Dance Into The Light”.

Krążki ukazały się w ramach serii reedycji, nazwanej fragmentem tekstu z megahitu “Against All Odds”“Take A Look At Me Now”. Wkrótce ukażą się kolejne dwa wznowione tytuły z niesamowitego dorobku legendarnego artysty.

Na 15 kwietnia 2016 roku zapowiedziano premierę reedycji albumów “No Jacket Required” oraz “Testify”. Phil Collins brał aktywny udział w przygotowywaniu wznowień. Co więcej, on wyszedł z pomysłem serii reedycji. Dostarczył również dodatkowe piosenki, które znalazł w domowych archiwach.

Pierwsza z wymienionych płyt, “No Jacket Required”, ukazała się pierwotnie w 1985 roku. Był to trzeci solowy album Phila i pierwszy, który osiągnął szczyty notowań po obu stronach Atlantyku. Materiał zdobył status multiplatynowy, przyniósł artyście trzy nagrody Grammy oraz sprzedaż na poziomie ponad 20 mln kopii na całym świecie. Z tego albumu pochodzą takie hity Anglika jak “Sussudio”, “One More Night”, “Don’t Lose My Number”, czy “Take Me Home”. Na lata utwory te były stałym punktem występów Phila Collinsa.

Wciąż ostatnim albumem artysty z oryginalnym materiałem, pozostaje wydany w 2002 roku “Testify”. Płyta bardziej refleksyjna, wyciszona, czego przykładem są choćby piosenki “This Love This Heart” i “You Touch My Heart”. Aczkolwiek są na “Testify” moment żywsze, bardziej dynamiczne, takie jak utwór “Driving Me Crazy”. Collins po raz kolejny udowodnił, że wspaniale potrafi interpretować twórczość innych, nagrywając przeróbkę piosenki Leo Sayera “I Can’t Stop Loving You”.

Reedycje zostały wzbogacone przez Phila Collinsa wersjami demo, wykonaniami koncertowymi piosenek oraz utworami ze stron B singli.

“Zawsze byłem dumny z moich piosenek w wersjach demo i zamieszczałem je jako strony B singli, z paroma wyjątkami. Unikałem ich na składankach. Przygotowując reedycje, skupiłem się bardziej na tym, jak pięknie piosenki te ewoluowały podczas wykonywania na żywo, niż na tym, jak powstawały” – wyjaśnia Phil Collins.

Obydwie płyty zostały zremasterowane przez nominowanego do Grammy inżyniera dźwięku Nicka Davisa, który wykonał fantastyczną pracę przy boxie Genesis “1970-1975”. Albumy ukażą się jako 2CD w digipaku, w formie plików cyfrowych oraz na 180-gramowych winylach

Podobnie jak w przypadku reedycji “Face Value”, “Both Sides”, “Hello, I Must Be Going!” oraz “Dance Into The Light” zmienione zostały okładki. Na wznowieniach można zobaczyć obecny wizerunek Phila Collinsa, który przed kilkoma miesiącami zapozował do zdjęć dokładnie tak samo jak przed laty.

ZOBACZ TELEDYSK
PHIL COLLINS – ANOTHER DAY IN PARADISE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!