Kategoria Muzyka

Jean-Michel Jarre: 75 milionów widzów sylwestrowego koncertu

Jean-Michel Jarre zagrał niesamowity sylwestrowy koncert. Spektakularne show zatytułowane „Welcome To The Other Side” jest już dostępne w serwisach streamingowych. Zobaczcie występ francuskiego artysty w wirtualnej paryskiej katetrze Notre-Dame!

Jean-Michel Jarre wszedł z nami w Nowy Rok, grając na żywo sylwestrowy koncert z Katedry Notre-Dame de Paris. Koncert, który połączył realistyczne wizualizacje VR z prawdziwym występem w studio na żywo sprawił, że wielu z widzów zastanawiało się, które jego fragmenty są prawdziwe, a które wirtualne.

 Czytaj także: Gosia Andrzejewicz: „Na moim Instagramie nie chcę mieć zdjęć, na których wyglądam…

Jean-Michel Jarre koncert sylwestrowy

Do tej pory koncert korzystając z wielu platform (VRChat i Oculus Vaces, telewizji i radia, platform społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube, Twitter, Weibo, Bilibili i Douyin) obejrzało 75 milionów wirtualnych imprezowiczów z całego świata. Europejska Unia Nadawców (EBU) bezpłatnie udostępniła wydarzenie swoim krajowym partnerom telewizyjnym i radiowym na całym świecie.

„Welcome To The Other Side” odbył się w Sylwestra i został wyprodukowany we współpracy z VRrOOm, miastem Paryż i pod patronatem UNESCO. Imponujące liczby oglądalności wciąż rosną, ponieważ całe wydarzenie jest dostępne online.

» Wybrane dla Ciebie

Jean-Michel Jarre wystąpił na żywo ze Studio Gabriel w Paryżu, podczas gdy jego awatar grał w wirtualnej Katedrze. Na 50-minutowy koncert złożyły się utwory z najnowszego albumu artysty Electronica, a także nowe wersje jego klasyków, Oxygène i Equinoxe.

Zobacz koncert Jarre’a

Nagranie audio z koncertu jest już dostępne w serwisach cyfrowych. Posłuchaj WELCOME TO THE OTHER SIDE – LIVE!

Stworzony, zaprojektowany i wyprodukowany w rekordowym czasie  trzech miesięcy projekt opracował zespół  stu artystów i techników. Wizjonerska kreatywność JMJ stworzyła kamień milowy wyznaczający nowe standardy muzycznej rozrywki jutra.

▸ Przeczytaj również: Ikona popu wraca do Polski! ⭐️Enrique Iglesias na jedynym koncercie w Łodzi⭐️

Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas również na Facebooku i Instagramie.
Podaj dalej
Dowiedz się więcej na temat: Jean-Michel Jarre
Michał Karolk