Za cztery tygodnie do sprzedaży trafi pierwszy solowy album pt. ”Sensitivity” polskiego kompozytora muzyki pop/rock, lidera zespołu Łzy, zdobywcy wielu złotych i platynowych płyt- Adama Konkola.

Po dwudziestu latach twórczości artystycznej, napisaniu kilkuset piosenek dla różnych zespołów i artystów, Adam Konkol dojrzał do tego, by w końcu wydać swój własny, pierwszy solowy album.

Dotychczas znamy go z utworów rockowych (Łzy – “Agnieszka”, “Narcyz”), pop (Paulla – “Od dziś”) czy muzyki klubowej (Alexandra – “Popłyniemy daleko”).

Konkol przy albumie ”Sensitivity” po raz kolejny zaskoczy swoich fanów, ponieważ płyta nie będzie odzwierciedleniem żadnej z wydanych dotychczas płyt. Autor udowadnia, że muzycznie ma jeszcze wiele do zaoferowania.

Płyta ”Sensitivity” powstawała przez ostatni rok. Kompozytor do współpracy zaprosił najlepszych muzyków w Polsce min. smyczki, nagrywał Michał Jelonek, gitary – Marcin Majerczyk (gitarzysta Maryli Rodowicz), a za realizacje całości odpowiedzialny jest Andrzej Karp z Izabelin Studio, który zrealizował płyty min. T LOVE, Perfect, Maryli Rodowicz, Nosowskiej, Anny Marii Jopek, Edyty Bartosiewicz i wielu innych.

Na płycie zaśpiewają dwie, dotąd nieznane wokalistki; Paulina Urtnowska i Katarzyna Ratajczyk.

Adam Konkol wybrał je spośród kilkunastu dziewczyn, dokładnie selekcjonując umiejętności wokalne, a przede wszystkim kierując się cechami, które łączą ze sobą dwie skrajności min. cecha na której autorowi zależało najbardziej, czyli wrażliwość i przekazywanie emocji, a zarazem charyzma i dynamika.

Każdy, kto jest fanem dotychczasowej twórczości Adama Konkola, z pełną świadomością może sięgnąć po album ”Sensitivity”. Nawet jeśli na płycie nie znajdzie ostrych, rockowych brzmień, to zapewne znajdzie to, z czego autor słynie najbardziej – czyli kontrowersyjne, emocjonalne i życiowe teksty.

Płyta skierowana jest przede wszystkim do osób o bardzo wrażliwej duszy, dla osób, które lubią się wyciszyć przy dobrej muzyce, przy harmoniach skrzypiec, pianina i delikatnych gitar.

Dla osób, które przeżyły trudne, czasem wyczerpujące chwilę, ale także dla osób które doceniają ”każdą sekundę” życia. Zapewne przy tej płycie nie jednemu słuchaczowi zakręci się Łza w oku.

Album zawiera 10 utworów słowno-muzycznych:

 1. Zanim powiesz,że żałujesz
  2. Za tysiąc lat
  3. Miłość i taniec
  4. I nikt się nie dowie
  5. Co mi powiesz?
  6. Gdzie jest to światło
  7. Ludzie mnie znają
  8. Erotyk
  9. Ironia życia
  10. Może gdybyś

Adam Konkol za dotychczasową twórczość otrzymał 6 złotych i 4 platynowe płyty.

Adam Konkol
okładka albumu “Sensitivity” – Adam Konkol

Posłuchaj dotychczasowych kompozycji autorstwa Adama Konkola:

ŁZY – AGNIESZKA

PAULLA – OD DZIŚ

ALEXANDRA – POPŁYNIEMY DALEKO

 

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!