Po ogromnym sukcesie piosenki „Wielkie Podzielenie”, Janusz Yanina Iwański jakiś czas trzymał fanów w stanie niedosytu, ale dziś wraca z nowym, rockowym, niesamowicie przebojowym albumem „Kręci się”.

W kompozycjach słychać fascynację najlepszymi latami brytyjskiego rock and rolla, harmonie i melodie brzmią jak w The Beatles, The Kinks, Blur czy Oasis, a do tego mają tę specyficzną energię, która nie pozwala usiedzieć spokojnie.

Yanina pokazuje się z najlepszej strony jako interesujący i sprawny kompozytor, doświadczony gitarzysta i wokalista o ciekawej, lekko zachrypniętej barwie głosu. Piosenki w jego wykonaniu brzmią z jednej strony bardzo klasycznie, a z drugiej nowocześnie i świeżo.

Tytułowy singiel „Kręci się”, który promuje nową płytę Yaniny, został nagrany z gościnnym udziałem Muńka z T.Love. Utwór ten jest idealnym przykładem piosenki z doskonałym riffem, tekstem i rockandrolowym czadem. Album zawiera także bonus track: „Wielkie podzielenie”.

Janusz Yanina Iwański to gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Twórca muzyki rockowej i popowej jak i znany jazzman. Kiedy nie gra solo, współpracuje z największymi gwiazdami polskiego rocka i jazzu. Jego gitarę słychać w nagraniach Tie Break, Macieja Zembatego oraz w duecie Soyka-Yanina czy Maanamu. W skład zespołu Yanina&4GramY wchodzą także doskonali muzycy: Przemek Pacan (prekusja), Darek Bafeltowski (gitara, mandolina, ukulele, Saz, banjola, Oud) oraz Djatri Kural (bas).

Premiera albumu „Kręci się” 14 marca 2016, płyta ukazała się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!