Po ogromnym sukcesie piosenki „Wielkie Podzielenie”, Janusz Yanina Iwański jakiś czas trzymał fanów w stanie niedosytu, ale dziś wraca z nowym, rockowym, niesamowicie przebojowym albumem „Kręci się”.

W kompozycjach słychać fascynację najlepszymi latami brytyjskiego rock and rolla, harmonie i melodie brzmią jak w The Beatles, The Kinks, Blur czy Oasis, a do tego mają tę specyficzną energię, która nie pozwala usiedzieć spokojnie.

Yanina pokazuje się z najlepszej strony jako interesujący i sprawny kompozytor, doświadczony gitarzysta i wokalista o ciekawej, lekko zachrypniętej barwie głosu. Piosenki w jego wykonaniu brzmią z jednej strony bardzo klasycznie, a z drugiej nowocześnie i świeżo.

Tytułowy singiel „Kręci się”, który promuje nową płytę Yaniny, został nagrany z gościnnym udziałem Muńka z T.Love. Utwór ten jest idealnym przykładem piosenki z doskonałym riffem, tekstem i rockandrolowym czadem. Album zawiera także bonus track: „Wielkie podzielenie”.

Janusz Yanina Iwański to gitarzysta, wokalista, kompozytor, autor tekstów. Twórca muzyki rockowej i popowej jak i znany jazzman. Kiedy nie gra solo, współpracuje z największymi gwiazdami polskiego rocka i jazzu. Jego gitarę słychać w nagraniach Tie Break, Macieja Zembatego oraz w duecie Soyka-Yanina czy Maanamu. W skład zespołu Yanina&4GramY wchodzą także doskonali muzycy: Przemek Pacan (prekusja), Darek Bafeltowski (gitara, mandolina, ukulele, Saz, banjola, Oud) oraz Djatri Kural (bas).

Premiera albumu „Kręci się” 14 marca 2016, płyta ukazała się nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ.