Kwiat Jabłoni we wzruszającej balladzie. Zobacz teledysk „Buka”

Kwiat Jabłoni we wzruszającej balladzie. Zobacz teledysk „Buka”
fot. Robert Ryncarz

W sieci zadebiutował nowy singiel i teledysk duetu Kwiat Jabłoni. Utwór zatytułowany „Buka” zwiastuje drugi studyjny krążek pt. „Mogło być nic”, którego premiera została zaplanowana na 5 lutego br.

W premierowej kompozycji zatytułowanej „Buka” rodzeństwo Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz, które tworzą zespół Kwiat Jabłoni konfrontują się z własnymi lękami.

Najbardziej boimy się tego, czego nie znamy. A także, powracającego strachu i złych stanów psychicznych, które warto poznać i zrozumieć, żeby żyło się spokojniej – Tak o utworze pisze Kasia Sienkiewicz.

▸ Zobacz: Brielle Biermann pozuje w bikini z boa dusicielem. Gwiazda wprawiła fanów w osłupienie

Kwiat Jabłoni we wzruszającej balladzie „Buka”

Nowy utwór cieszy się dużą popularnością w sieci. Fani nie kryją zachwytu: „Kocham Muminki i wzruszyła mnie ta piosenka. zostawiajmy otwarte drzwi dla Buki, na pozór strasznej ale w rzeczywistości bardzo samotnej, szukającej światła i ciepła 💜🤍 jesteście cudowni Kwiat Jabłoni!! ❤️”, „Przepiękne! Jestem zakochany w tej piosence i jeszcze bardziej w teledysku. Gratuluje całej ekipie, bo każdy z pionów spisał się tu na medal! Cudowne zdjęcia, światło, charakteryzacja, scenografia układ, tancerze, kostiumy, no i przede wszystkim nasi wykonawcy i piosenka :)”, „Stare Dobre Małżeństwo XXI wieku. Coś pięknego” – czytamy w komentarzach na platformie YouTube.

„Buka” to emocjonalna historia opowiedziana za pomocą dwóch głosów i dwóch instrumentów. Minimalistyczna forma jeszcze dobitniej pozwala skupić się na przekazie. Oszczędność aranżacyjna w tym przypadku była celowa i wypracowana we współpracy z Wojtkiem Urbańskim – producentem całego albumu. 

Historia zespołu Kwiat Jabłoni

Kwiat Jabłoni, czyli Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla „Dziś późno pójdę spać”. Kawałek do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 22 miliony razy. Szybko okazało się, że muzyków nie tak łatwo będzie zaszufladkować pod kategorię zespołu “jednego przeboju”. Wszystkie następne produkcje zdobyły uznanie i wielką popularność.

Świetnie przyjęte kompozycje znalazły się na debiutanckim albumie „Niemożliwe”, wydanym w lutym 2019 r. Krążek uzyskał status platynowej płyty. Wręczenie tego wyróżnienia odbyło się podczas całkowicie wyprzedanego koncertu w legendarnej Operze Leśnej w Sopocie. Wydawnictwo do dziś znajduje się w zestawieniach najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. 

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali blisko 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.

▸ Przypominamy: Marcelina Zawadzka takich zdjęć jeszcze nie miała! Pokazała za dużo?!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!