Rewelacja paryskiej sceny klubowej, a zarazem podopieczny wytwórni 50Weapons – Bambounou po raz pierwszy wystąpi w Polsce!

Z inicjatywy kolektywu regime brigade – wschodząca gwiazda muzyki elektronicznej już 2 kwietnia zagra dj set w stolicy Dolnego Śląska w klubie Das Lokal.

Bambounou to DJ i producent z Francji, który swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wytwórni CLEKCLEKBOOM, której właścicielem jest jego przyjaciel French Fries.

Headliner kwietniowej imprezy to gatunkowy erudyta: do swoich utworów zgrabnie przemyca niezliczoną ilość inspiracji i zapożyczeń z różnych stylistyk, zachowując przy tym własną, oryginalną formę produkcji i miksu.

Jego styl to balans pomiędzy housem, a futurystycznym techno – mrocznym, funkowym, ale często równie minimalistycznym brzmieniem, przywołującym na myśl klubową estetykę z Detroit i Chicago. Najlepszym przykładem brzmieniowego eklektyzmu jest album CENTRUM, o którym krytycy muzyczni wypowiadali się bardzo pozytywnie we wszelkich muzycznych mediach.

Jeremy Guindo-Żegietowski (bo tak nazywa się naprawdę) urodził się w Paryżu, jednak w dzieciństwie często przebywał w Krynicy Zdrój, skąd pochodzi jego matka. Co ciekawe w materiale filmowym Resident Advisor we współpracy z Origins, Bambounou wspomina swoje lata młodości spędzone w Krynicy, a nawet (!) lepi pierogi ze swoją babcią. W dokumencie padają słowa o tym, że czuje się tutaj jak w domu. Mimo odbytych gigów na całym świecie, Paryżanin nie miał dotychczas okazji zaprezentować swoich dj-skich zdolności przed polską publicznością.

Bambounou podbija serca fanów na całym świecie, a jego występy cieszą się ogromną popularnością. Debiutując w osławionym, niemieckim klubie Berghain zamykał line-up podczas finalnej trasy 50Weapons, a dwa lata wcześniej brał udział w paryskiej edycji Boiler Room.

W Polsce zagra tylko raz, we wrocławskim Das Lokalu. Obok niego za deckami pojawią się lokalni dj-e: Kazula (1/2 dawnego duetu Viadrina) oraz reprezentanci regime – Nativizm i Tryptaminèe.

POSŁUCHAJ BAMBOUNOU
“TAKIE IT OUT ON ME”