„Lela Pala Tute” to pierwszy singiel promujący debiutancki album Sióstr Matkowskich pod tym samym tytułem.

Piosenka to romans cygański opowiadający o niespełnionej miłości mężczyzny do kobiety. Singiel dostępny jest w dwóch wersjach: oryginalnej romskiej oraz polskiej, do której słowa napisała jedna z sióstr – Magdalena.

Justyna i Magdalena Matkowskie od wielu lat są ambasadorkami kultury romskiej na polskiej scenie muzycznej. Poza sceną są zaangażowane w sprawy kultury cygańskiej i polskiej. Są absolwentkami Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Justyna Matkowska jest doktorantką na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz pełnomocnikiem Wojewody Dolnośląskiego d.s. Mniejszości narodowych i etnicznych, a Magdalena Matkowska uczy cudzoziemców języka polskiego.

Premiera płyty sióstr odbędzie się 29 kwietnia. Usłyszeć na niej będzie można to co artystki mogą zaproponować najlepszego i najszczerszego: tradycyjną niestylizowaną muzykę cygańską oraz muzykę bałkańską, a w niej charakterystyczne dla muzyki węgierskiej orkiestry smyczkowe, dla muzyki rosyjskiej gitarowe brzmienia eklektyczne połączone z elementami flamenco.

Muzycznie dziewczynom pomagają: Michał Półtorak, skrzypek znany ze współpracy m.in. z Markiem Grechutą, Grzegorzem Turnauem, czy Zbigniewem Preisnerem, akordeonista Jakub Mietła, kontrabasista Piotr Górka, gitarzysta Tomasz Wójcik oraz perkusista Mirosław Hady.

POSŁUCHAJ SIOSTRY MATKOWSKIE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!