Mela Koteluk “Tragikomedia” – premiera nowego teledysku!

fot. materiały prasowe

„Tragikomedia” to tytuł najnowszego singla Meli z drugiej płyty artystki pt.: „Migracje”, która ukazała się w listopadzie 2014 roku.

Album bardzo szybko zyskał status Platynowej Płyty. Do utworu powstał teledysk, w którym oprócz Meli wystąpił także zespół z jakim artystka nagrywa i koncertuje. „Tragikomedia” otwiera płytę „Migracje” i przenosi odbiorcę do świata międzyludzkich emocji, napięć i iskrzeń, które pomimo tego, że nie zawsze są uzasadnione, to wpisane są w codzienne życie, pokazując jednocześnie przewrotność ludzkiej natury. Próba uchwycenia tego co w świecie nieracjonalne i wymykające się prostym znaczeniom, to znak szczególny twórczości Meli Koteluk, która pisząc konsekwentnie polskie teksty próbuje oswoić chaos współczesnego świata. Taki też jest teledysk utrzymany w konwencji groteski – tragedia ścina się tu z komedią, którą reprezentują występujący w teledysku pierroci.

Na album „Migracje” składa się 13 niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość to połączenie akustycznych i syntetycznych brzmień. Na płycie usłyszeć można oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu w kształcie UFO o nazwie hang drum, a także wiolonczelę, saksofony, flety i klarnety. Do pracy nad drugim albumem zespół zaprosił Marka Dziedzica, producenta muzycznego odpowiadającego za brzmienie płyt m.in. Sorry Boys czy Ballad i Romansów.

W nagraniu płyty uczestniczył zespół Meli w składzie: Tomasz ”Serek” Krawczyk (gitary elektryczne, akustyczne), Kornel Jasiński (gitara basowa), Krzysiek Łochowicz (gitary elektryczne, akustyczne, banjo, autoharfa), Robert Rasz (perkusja), Miłosz Wośko (instrumenty klawiszowe), Aleksandra Chludek (chórki).

Gościnnie zagrali: Piotr Łyszkiewicz (klarnety, saksofony), Mariusz „Fazi” Mielczarek (flet), Jan Stokłosa (wiolonczela), Wojtek Pęczek (hang drum).

Reżyserem i pomysłodawcą teledysku jest Michał Znaniecki, światowej sławy reżyser teatralny i operowy. Główną rolę w teledysku zagrał argentyński tancerz i aktor Andres Rosso.

ZOBACZ TELEDYSK MELA KOTELUK – “TRAGIKOMEDIA”!

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...