MUZOTAKTTeledyskiLemON znów zaskakuje! "Lwia część" czwartym singlem z platynowego albumu Scarlett!

LemON znów zaskakuje! “Lwia część” czwartym singlem z platynowego albumu Scarlett!
L

REKLAMA
REKLAMA

Choć utwór ,,Lwia część” jest jedną z najbardziej docenionych przez fanów kompozycji z platynowego i nominowanego do Fryderyka albumu ,,Scarlett”, jego wybór na czwarty singiel może być dla wielu zaskoczeniem. ,,Lwia część” to kompozycja idąca pod prąd dominującego nurtu w muzyce popularnej. Zamiast postawić na utwór, który mógłby po raz kolejny umieścić LemONa na szczytach list przebojów, zespół wybrał, jako singiel najbardziej emocjonalną i minimalistyczną kompozycję na albumie. Autorem muzyki i tekstu jest Igor Herbut, utwór podobnie jak płytę wyprodukowała Igor z zespołem LemON. Internetowa premiera albumu odbyła się wczoraj o godzinie 20: 00, a teledysk obejrzało już 20 tysięcy osób!

REKLAMA

– ,,Lwia część” to bardzo ważny utwór na naszej płycie. Powstał z ogromnej potrzeby serca i duszy – zdradza Igor Herbut – We wrześniu, kiedy płyta była już prawie skończona, czułem niepokój. Miałem takie denerwujące poczucie, że w całej tej opowieści brakuje jednego rozdziału… Że jest jeszcze jedna historia, którą muszę opowiedzieć ludziom, żeby zrozumieli, co chcę przekazać w ,,Scarlett”. ,,Lwia część” istniała w mojej głowie od dawna. Tekst zacząłem pisać na balkonie, patrząc na pamiętające wojnę kamienice na Starej Pradze. Potem usiadłem do piana i grałem tę jedną harmonię przez wiele godzin. Wiedziałem, że mam w garści bardzo ważne małe ziarenko, z którego może wyrosnąć coś o wielkiej mocy. I czułem, że muszę je zasadzić w moim rodzinnym domu. Wsiadłem w samochód i za kilka godzin byłem w moim małym pokoju w Przemkowie. Mama zrobiła kanapki. Usiadłem przy starym pianinie, na którym grałem jako mały chłopiec. Było kompletnie rozstrojone. Wydzwoniłem wszystkich stroicieli w Lubuskiem i Dolnośląskiem. W końcu jeden się zgodził. Przez pięć godzin pieczołowicie stroił każdą strunę… Jak jubiler… jakby malował najbardziej precyzyjny obraz… delikatnie, z namaszczeniem i w skupieniu. I zaraz po jego wyjściu powstała ,,Lwia część”

Aranż utworu oparty jest na niemal zwierzęcym, ale wyraźnie przemyślanym wokalu Igora Herbuta i hipnotycznym akompaniamencie fortepianu. ,,Lwia część” została zarejestrowana na tzw. ,,setkę”, w warszawskim studiu Black Kiss Records. Producentem utworu, podobnie jak całego albumu ,,Scarlett” jest Igor Herbut i zespół LemON. Muzycy zamiast na nowoczesną technologię i chwytliwe radiowe patenty postawili na surowe brzmienie i budowanie emocji poprzez muzyczny feeling i czystość dźwięków.

– Kiedyś ktoś mi powiedział, że jeśli utwór jest dobry, to nawet jeśli podśpiewujesz go przy ognisku, grając na rozstrojonej gitarze, to on nadal będzie dobry. Dokładnie tak uważam. ,,Lwią część” nagrałem w kilkanaście minut. Wpadłem do studia do Arka Kopery. Był wieczór. Chyba padało. Ustawiliśmy mikrofony przy fortepianie. Zagrałem. Kiedy wybrzmiały ostatnie dźwięki, nastała niezręczna cisza. Nie mieliśmy słów dla tych uczuć… W ,,Lwiej części” sam gram na fortepianie, ale każdy w zespole nie ma żadnych wątpliwości, że jest w nim nasza wspólna LemONowa dusza. Że piosenki istnieją gdzieś we wszechświecie gotowe, a my po prostu mamy szczęście, że umiemy je spisać i zagrać… – tłumaczy Igor Herbut.

Do utworu powstał enigmatyczny teledysk. Jego pomysłodawcami i realizatorami są Igor Herbut oraz współautorka części tekstów na albumie, Małgorzata Dacko. Za montaż odpowiada Wojciech Siara. W klipie wykorzystano wyłącznie materiały z archiwum prywatnego członków zespołu LemON.

– Ciężko mi ubrać w słowa to, co czuję oglądając ten klip. Bardzo dużo w nim emocji… szczególnie tych na co dzień skrywanych i wstydliwych. Kto ma zrozumieć, ten zrozumie. Tylko obiecajcie mi jedno. Słuchajcie ,,Lwiej części” w nocy… na słuchawkach albo dobrych głośnikach. To ważne. Umowa stoi? – śmieje się Herbut.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA