Festiwal Audioriver po raz kolejny ogłasza i po raz kolejny pokazuje, że zależy mu na unikalności programu.

W ostatni weekend lipca czeka nas bowiem pierwszy w Polsce występ Jamiego Woona po tym, jak jesienią wydał swoją ostatnią płytę, pierwsza okazja, by w naszym kraju zobaczyć Dubfire’a w wersji live, pierwszy polski występ Blawana i Surgeona jako Trade live oraz polska premiera nowego audiowizualnego spektaklu Dangera. A to przecież nie wszystko, bo do składu dołączyli także Nu:Tone & Logistics, Ilario Alicante, Octave One live oraz Mefjus.

Jamie Woon przyjeżdża na Audioriver w doskonałym momencie – to doświadczony muzyk, który niedawno wydanym albumem „Making Time” potwierdził, że świetnie przyjęty debiut „Mirrorwriting” nie był przypadkiem.

Na nowej płycie mamy takie kompozycje, jak „Sharpness” czy „Celebration”, które spokojnie mogą konkurować z „Night Air” i „Lady Luck”, czyli przebojami z poprzedniego krążka. „To dość spokojna propozycja jak na Audioriver, ale i nie pierwsza taka w historii festiwalu. Od zawsze uważaliśmy, że nie samym tańcem i skakaniem w piasku człowiek żyje.” – mówi Łukasz Napora, rzecznik prasowy Audioriver.

Kolejne propozycje są już jednak zdecydowanie do tańczenia, ale nie tylko, bo także i do oglądania. Kilku z ogłoszonych dziś artystów przyjedzie do Płocka z dedykowanymi, wizualnymi spektaklami.

Pierwszą z tych gwiazd jest jeden z liderów światowej sceny techno, Dubfire, który w naszym kraju grał parokrotnie jako DJ, ale nigdy w wersji live, czyli prezentując wyłącznie własne produkcje. Zmieni się to teraz za sprawą Audioriver. Z kolei francuski mistrz electro, Danger, grał już live act w Płocku w 2012 roku i koncertował potem po Polsce z podobnym spektaklem. Jednakże w wersji, która czeka nas teraz, jeszcze go w naszym kraju nie było. Artysta zaprezentuje zupełnie nowe show.

Audioriver ze względu na swoją skalę i pozycję, ma także możliwość sprowadzania projektów specjalnych – często niedostępnych dla większości klubów. Tak będzie i w tym roku w przypadku wspólnego występu dwóch gigantów mocnego i mrocznego techno, Blawana i Surgeona, którzy przy wybranych okazjach grają ze sobą jako Trade.

Jamie Woon – Sharpness (Live from Konk Studios)

Dubfire:live Hybrid @ Sonar Festival

https://youtu.be/gxWOAXaSTxo

Trade – live at Awakenings Festival

Nu:Tone feat Logistics – Bleeper

Mefjus – Suicide Bassline