Tegoroczna trasa koncertowa Avicii’ego będzie ostatnią w karierze artysty. Ku zaskoczeniu wszystkich fanów szwedzki DJ i producent muzyczny poinformował o zakończeniu występów na żywo.

Koncert w Polsce, w ramach wydarzenia Music Power Explosion, które odbędzie się 15 lipca na Stadionie Energa Gdańsk będzie więc pierwszym i zarazem ostatnim występem artysty w naszym kraju!

– Chciałbym podziękować wszystkim fanom którzy kiedykolwiek kupili bilet, albo zakradli się na koncert, kupili lub ściągnęli moją piosenkę, komentowali albo krytykowali moje posty.

To wasze pomysły i opinie o mojej muzyce pozwoliły mi się rozwijać. Zawdzięczam wam wszystko! – tymi słowami Avicii rozpoczął swój pożegnalny post na oficjalnym profilu Facebook, w treści którego poinformował, że niedawna podróż z przyjaciółmi przez Stany Zjednoczone pozwoliła mu podjąć kluczową decyzję w jego karierze.

– Pomogło mi to zdać sobie sprawę, że muszę zmienić coś, z czym walczyłem od dłuższego czasu. Nigdy nie porzucę muzyki – nadal będę komunikował się z fanami poprzez moją twórczość, jednak zdecydowałem, że trasa koncertowa 2016 będzie ostatnią w mojej karierze. Sprawmy, by była wielkim sukcesem! – podsumował Avicii.

Wiadomość o planach szwedzkiego artysty wywołała lawinę komentarzy fanów, którzy nie kryją smutku związanego z zakończeniem scenicznej kariery młodego twórcy. Warto przypomnieć, że polscy miłośnicy twórczości Avicii’ego będą mieli w tym roku wyjątkową okazję, by po raz jedyny zobaczyć artystę na żywo.

– Decyzja Avicii’ego o zakończeniu kariery scenicznej wywołała duże poruszenie wśród fanów na całym świecie. Pragniemy uspokoić, że tegoroczny koncert artysty na Stadionie Energa Gdańsk, w ramach wydarzenia Music Power Explosion, odbędzie się zgodnie z planem. W związku z decyzją o zakończeniu kariery, wydarzenie to zyska jeszcze większą rangę i bez wątpienia wypełni gdański stadion po brzegi. Będzie to bowiem pierwsza i ostatnia okazja, by zobaczyć Avicii’ego w Polsce! Wszyscy fani powinni pośpieszyć się z zakupem wejściówek, gdyż zainteresowanie tą imprezą jest niezwykle duże – zauważa Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert.

Avicii swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2007 roku, gdy jako osiemnastolatek po raz pierwszy stanął za profesjonalną konsolą. Drzwi do największych klubów Europy otworzył mu jednak wydany w 2010 roku singiel “Seek Bromance”, który zdobył listy przebojów m.in. w Belgii, Holandii, ojczystej Szwecji, a także, jako wersja z wokalem, Wielkiej Brytanii, gdzie singiel osiągnął 13. miejsce na UK Singles Chart. Od tego momentu kariera DJ’a nabrała rozpędu, a jego utwory regularnie zaczęły trafiać na wysokie miejsca rankingów muzycznych na całym świecie. Szwed zajął m.in. 3 miejsce na liście Top 100 Najlepszych DJ-ów w latach 2012 oraz 2013, według DJ Magazine.

Tim Bergling, jak naprawdę nazywa się Avicii, ma na swoim koncie szereg prestiżowych nagród przemysłu fonograficznego. Artysta został dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy – za utwór “Sunshine”, tworzony we współpracy z Davidem Guettą oraz za solowy singiel “Levels”, wydany w 2013 roku. Utalentowany DJ ma także na swoim koncie statuetki: American Music Awards, Billboard Music Awards, Echo Awards, iHeartRadio Music Awards, International Dance Music Awards, MTV Europe Music Awards, Teen Choice Awards oraz World Music Awards.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!