MUZOTAKTNEWSYMuzykaJean-Michel Jarre prezentuje Amazonię!

Jean-Michel Jarre prezentuje Amazonię!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Jean-Michel Jarre prezentuje nowy album!

Pionier muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre stworzył trwający 52 minuty album „Amazonia”. Inspiracją był projekt fotografa Sebastião Salgado dla paryskiej filharmonii. Oprócz wersji stereo artysta stworzył też nagranie binauralne, które będzie dostępne w platformach streamingowych poprzez specjalny kod zawarty na CD i winylach. Binauralna wersja dostarczy słuchaczowi spektakularnych i realistycznych doznań. Dźwięk binauralny tworzy uczucie przestrzeni 3D, tak aby słuchacz mógł poczuć autentyczne brzmienie natury.

REKLAMA

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

Jako ambasador UNESCO, Jean-Michel Jarre jest członkiem wielu nadzwyczajnych projektów, które służą budowaniu tolerancji i różnorodności kulturowej, jak również ochronie środowiska. Podczas tworzenia dźwięków do płyty „Amazonia”, artysta współpracował z zespołem naukowym genewskiego Muzeum Etnograficznego, żeby jak najlepiej uchwycić tożsamość natury.

Ptaki śpiewają, wiatr porusza liście, mija rozmawiających ludzi, kąpiące się kobiety, burza huczy, samoloty przelatują, krople deszczu padają na kamienie, wszystkie te losowe dźwięki z pozoru bez związku, a jednak połączone w światowej harmonii – to właśnie muzyka lasu – Jean-Michel Jarre.

Materiały promocyjne partnera

Jean-Michel Jarre to jeden z pionierów muzyki elektronicznej, który działa na scenie od 50 lat. W 1970 roku zyskał rozpoznawalność dzięki albumowi „Oxygene”, który był z pewnością przełomowy dla tego gatunku. Podobnie stało się z albumami Equinoxe, Magnetic Fields, Rendez-Vous oraz Chronology. Do kompozytora, którego albumu sprzedały się w 80 milionach egzemplarzy często odwołując się inni twórcy, producenci i DJe. Legendarne koncerty artysty biły rekordy Guinessa jeśli chodzi o wielkość publiczności. Często odbywały się w najbardziej niespotykanych lokacjach na całym świecie. Był to pierwszy zachodni muzyk, który został zaproszony, żeby zagrać w Chinach po rządach Mao. Występował również przy piramidach w Egipcie, na pustyni Sahara oraz na wieży Eiffla. Jego największy koncert w Moskwie, oglądało 3,5 miliona ludzi. Jarre pobił wszelkie rekordy jeśli chodzi o ilość ludzi podczas występu na żywo.

Przeczytaj także:  Jean-Michel Jarre zagra nad Morzem Martwym przeciwko Trumpowi

Chciałem uniknąć etnomuzykologicznego podejścia i tworzenia muzyki „w tle”. W Amazońskich lasach wciąż panuje nomadyzm – przenoszenie się z miejsca na miejsce, z ciemności do światła, ze spokoju do czyhającego zagrożenia. Poruszanie się wciąż naprzód pozostawiając rzeczywistość z tyłu na rzecz rytmów i marzeń. Stworzyłem ten projekt jak skrzynkę z narzędziami, składającą się z różnych obiektów dźwiękowych i lawirowałem pomiędzy organicznymi, naturalnymi, etnicznymi, orkiestrowymi i elektronicznymi elementami, które można spotkać tylko w puszczy. Takimi, na które byśmy nie zwrócili uwagi mijając je. W celu zaprezentowania ludzkiej obecności w tym wielkim zielonym oceanie, wybrałem niepowtarzalny materiał dźwiękowy, dzięki archiwom Muzeum Etnograficznego w Genewie, niezrównanym w swojej barwie i marzycielskiej mocy. Komponowałem Amazonię non-stop, przez dzień i noc patrząc na te zdjęcia i próbując się wczuć w tą tajemniczą i mistyczną scenerię. Potężną, ale jakże wrażliwą… W ten śmiertelnie uzależniający narkotyk. Las Sebastiao Salgado – mówi o projekcie Jean-Michel Jarre.

Przeczytaj także:  Miley Cyrus śpiewa o Liamie w "Slide Away"?! Mocne słowa!

▸ Przypominamy: Marcelina Zawadzka takich zdjęć jeszcze nie miała! Pokazała za dużo?!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!
REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA