27 maja to dzień premiery debiutanckiego albumu „Science Agrees”, bardzo interesującego projektu D.A.R.K. , w skład którego nie wchodzą jednak debiutanci.

Dolores O’Riordan (The Cranberries), Andy Rourke (między innymi The Smiths, The Pretenders, Sinead O’Connor) oraz Ole Koretsky (producent i DJ mieszkający w Nowym Jorku) postanowili połączyć siły w jednym zespole, po tym jak doszli do wniosku, że pasują do siebie zarówno pod względem muzycznym jak i osobowościowym.

Jak podkreślają poszczególni członkowie D.A.R.K., projekt jest swojego rodzaju hołdem złożonym muzyce elektronicznej oraz new wave, a na „Science Agrees” słychać zarówno wpływy twórczości Angelo Badalamentiego, Braina Eno, jak i Depeche Mode, The Cure, Davida Bowiego, R.E.M. oraz New Order i Pet Shop Boys.

Nie zabrakło także elementów związanych ze sceną post-punk, post disco a nawet z nowoczesnym hip hopem.

Mroczne osobowości twórców „Science Agrees” znalazły odzwierciedlenie w tekstach na albumie. Traktują one bowiem o samotności i izolacji, o uzależnieniu od narkotyków, śmierci, utracie wiary, ale także o szukaniu nadziei i światła nawet w najmroczniejszych sytuacjach.

Zespół zabookował już pierwsze europejskie koncerty (maj), a singlem promującym album będzie utwór „Curvy”. Więcej szczegółów związanych z projektem D.A.R.K. niebawem.

POSŁUCHAJ SINGLA
D.A.R.K. – CURVY

 

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!