MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyKult sprzeciwia się koncertom tylko dla ZASZCZEPIONYCH! „Chcemy łączyć, a nie dzielić”

Kult sprzeciwia się koncertom tylko dla ZASZCZEPIONYCH! „Chcemy łączyć, a nie dzielić”
K

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Kult stanowczo sprzeciwia się koncertom i festiwalom przeznaczonym tylko i wyłącznie dla zaszczepionych widzów. W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych popularna grupa poinformowała, że nie będzie brać w tym udziału.

Kult opublikował na swoim facebookowym profilu oświadczenie w sprawie koncertów i festiwali muzycznych, które będą organizowane, gdy obostrzenia zostaną poluzowane. Z wpisu muzyków wynika, że niedługo czekają nas w kraju imprezy, na które wstęp będą miały tylko osoby zaszczepione na koronawirusa.

REKLAMA

▸ Przypominamy: Miss Polonia pokazała zdjęcia w BIKINI. Milena Sadowska zachwyciła fanów!

Przypomnijmy, że od 4 czerwca br. polski rząd odblokował koncerty. Na tę decyzję czekało wielu, bowiem od kilku miesięcy branża koncertowa była zamknięta w związku z pandemią koronawirusa.

Materiały promocyjne partnera

Ograniczenia, które nadal obowiązują, pozwalają na organizacje wydarzenia muzycznego pod warunkiem udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni (nie więcej niż połowy miejsc). W przypadku braku wyznaczonych miejsc siedzących liczba uczestników nie może przekroczyć 250 osób.

Jak wynika z rozporządzenia rządzących – koncert może odbyć się przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami. Wszyscy uczestnicy wydarzenia muszą mieć zakryte usta i nos maseczką. Ponadto podczas imprezy nie można spożywać napojów lub posiłków.

Kult przeciw koncertom dla osób z certyfikatem covidowym

Okazuje się, że od jakiegoś czasu mówi się tylko o imprezach muzycznych, na które wejdą wyłącznie z certyfikatem covidowym. W koncercie wezmą udział zaszczepieni i ozdrowieńcy oraz osoby, które na miejscu poddadzą się badaniu na obecność koronawirusa. Grupa Kult postanowiła się do tych plotek odnieść.

W swoim oświadczeniu muzycy zwracają uwagę, że organizowanie koncertów i festiwali muzycznych wyłącznie dla zaszczepionych osób to niedopuszczalny podział społeczeństwa. Warto zwrócić uwagę, że na taką formę zdecydowali się już organizatorzy Fest Festivalu czy też twórca Pol’and’Rocka – Jurek Owsiak. Grupa Kazika stanowczo sprzeciwia się takim praktykom i wprost nazywa decyzję agencji koncertowych „apartheidem”.

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni – czytamy w oświadczeniu grupy, które pojawiło się w mediach społecznościowych.

Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ – podsumował Kult.

Pod wpisem zespołu Kult pojawiło się blisko 6,5 tysiąca komentarzy. Sądząc po komentarzach internauci są podzieleni. Wielu popiera sprzeciw muzyków, ale pojawiają się też negatywne opinie.

A Wy co myślicie o oświadczeniu grupy?

▸ Zobacz: Bebe Rexha TOPLESS! Tak nominowana do Grammy, światowa gwiazda promuje drugą płytę

Hej Fest pożegnało lato: Kult, Organek, Elenor Grey i Sonbird
fot. Kamil Cichoń © Wszelkie prawa zastrzeżone
Hej Fest pożegnało lato: Kult, Organek, Elenor Grey i Sonbird
fot. Kamil Cichoń © Wszelkie prawa zastrzeżone
Hej Fest pożegnało lato: Kult, Organek, Elenor Grey i Sonbird
fot. Kamil Cichoń © Wszelkie prawa zastrzeżone

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

  • Więcej na temat:
  • kult
REKLAMA