Grupa Varius Manx ruszyła w trasę koncertową podsumowującą karierę zespołu.

W 2015 roku mija 25 lat, odkąd Robert Janson wraz z braćmi Pawłem i Michałem Marciniakami postanowili utworzyć grupę muzyczną i nazwać ją Varius Manx.

Z tej okazji zespół przygotował wyjątkową, jubileuszową trasę koncertową podsumowującą 25 lat pracy artystycznej. Prawdziwą gratką dla fanów jest wiadomość, że podczas tourne grupa wystąpi z legendarną wokalistką Kasią Stankiewicz!

Jubileuszowa trasa koncertowa to wydarzenie ekskluzywne. Będzie to jedyna i niepowtarzalna okazja aby usłyszeć przepiękny głos Kasi w towarzystwie muzyków z zespołu!

Podczas koncertów grupa zaprezentuje materiał z 25 lat działalności. Usłyszymy doskonale znane utwory, hity lat 90-tych, takie jak „Orła cień”, „Zanim zrozumiesz”, „Pocałuj noc”, „Ruchome piaski”, „Zamigotał świat”, a także nieco nowsze piosenki jak „Maj”.

Varius Manx
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

Historia zespołu zaczyna się w 1990 roku, kiedy na rynku ukazała się pierwsza płyta, krążek „The Beginning”, który zapewnił grupie grono wiernych fanów. Wydane w kolejnych latach płyty „Emu”, „Elf”, „Ego”, „End” zyskały status wielokrotnie platynowych oraz szereg nagród min. Grand Prix w Sopocie, 6 Fryderyków czy wygrana na Festiwalu w Karlshamn.

Warto zaznaczyć, że zespół Varius Manx jest pierwszym polskim zespołem, który został wyróżniony Brylantową Płytą, nagrodą za największą ilość zdobytych złotych i platynowych płyt. W 2011 roku grupa wydała 11. płytę studyjną, album „Eli”, promowany singlem „Przebudzenie”.

Z pewnością podczas jubileuszowych koncertów w wykonaniu Varius Manx i Kasi Stankiewicz nie zabraknie przebojów, niezapomnianych muzycznych uniesień i moc energetycznych dźwięków.

To trzeba zobaczyć!

Zespół ma za sobą już dwa koncerty, we Wrocławiu i w Warszawie. Grupa zaprezentowała swoje największe przeboje z przekroju twórczości w magicznej unikatowej atmosferze i oprawie.

Najbliższe koncerty Varius Manx:
16.04 – Gdańsk, B90,
17.04 – Łódź, Wytwórnia,
23.04 – Kraków, Kwadrat
24.04 – Katowice, Mega Club
08.05 – Poznań, Eskulap

Bilety na jubileuszowe koncerty Varius Manx są dostępne na Eventim.pl

ZOBACZ REPORTAŻ Z KONCERTU
VARIUS MANX – WARSZAWA, STODOŁA Z 10 KWIETNIA

VARIUS MANX ruszają w jubileuszową trasę
VARIUS MANX ruszają w jubileuszową trasę