Lany to kalifornijskie trio – Paul Klein, Les Priest i Jake Goss, które powstało w 2014r w Nashville, ale panowie szybko postanowili przenieść swoją działalność do Los Angeles.

Lany zdobyli sporą popularność w sieci nagraniem „ILYSB”, które stało się prawdziwym indie hitem 2015r. zyskując ponad 9 milionów odtworzeń na Spotify, i wywołując prawdziwą gorączkę wśród firm fonograficznych.

W rezultacie zespół zdecydował się na kontrakt z wytwórnią Polydor. Lany mieli też niedawno okazję poprzedzać koncerty Troye Sivana i Ellie Goulding, a amerykański „Teen Vogue” okrzyknął ich mianem swojego „nowego ulubionego zespołu”.

Wszystkie swoje sukcesy Lany zawdzięczają sobie i swojej ciężkiej pracy, a także zdrowemu podejściu do tematu sławy – zespół sam nagrywa i produkuje swoją muzykę w małym jednopokojowym mieszkanku w Hollywood.

Ich najnowszy singiel „Where The Hell Are My Friends” to niezwykle emocjonalna piosenka ze znaczącym tekstem, która na myśl przywodzi najlepsze nagrania M83, The Naked & Famous czy Foster The People!

Sam zespół jednak nie lubi żadnych porównań – „większość zespołów zapytana o to czyje brzmienie przypominają ma na to odpowiedź, ale my nie mamy” – mówi Paul Klein.

ZOBACZ TELEDYSK
LANY – WHERE THE HELL ARE MY FRIENDS