Serwis streamingowy TIDAL w sieci PLAY oficjalnym Partnerem Muzycznym Fryderyków 2016!

20 kwietnia br. odbędzie się największe święto muzyki w Polsce, czyli rozdanie nagród Fryderyki 2016, którego oficjalnym partnerem muzycznym stał się TIDAL w sieci PLAY.

Wśród nominowanych znajdziemy artystów, którzy umiejętnie wykorzystują internet do promocji swojej twórczości. Stąd często złudne przekonanie, że za ich muzykę nie trzeba płacić. Play przypomina, że tylko dzięki legalnym źródłom muzyki artyści otrzymują wynagrodzenie za swoją twórczość.

To dlatego sieć zdecydowała się na zawarcie umowy z TIDAL, w ramach której klienci PLAY otrzymali nieodpłatnie nielimitowany dostęp do tego serwisu na dwa lata.

Z okazji nagród Fryderyki 2016 TIDAL stworzył specjalną playlistę, na której umieszczeni są wszyscy nominowani artyści, utwory i albumy, np. Dawid Podsiadło, Kortez, Lao Che, Sokół, Taco Hemingway czy Rysy i Bokka.

Już ponad 300 tysięcy klientów PLAY korzysta z legalnego źródła muzyki, jakim jest TIDAL. To spory sukces, bo do tej pory Polacy niestety w dużej mierze posiłkowali się pirackimi portalami. Promocja PLAY powoli to zmienia. Im więcej osób korzysta z TIDALa, tym więcej pieniędzy trafia do artystów.

PLAY zawsze był i jest blisko kultury i muzyki. Począwszy od angażowania muzyków do swoich akcji promocyjnych i reklam, po sponsoring największego w Polsce festiwalu muzycznego Przystanek Woodstock. Sieć współpracuje także ze Związkiem Producentów Audio-Video (ZPAV) stąd tytuł Oficjalnego Partnera Muzycznego dla TIDAL w sieci PLAY w ramach Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016.

Z okazji Fryderyków 2016 TIDAL przygotował specjalną playlistą, dedykowaną konkursowi. Składają się na nią utwory nominowanych w tym roku artystów. Warto zatem ja przesłuchać jeszcze przed transmisją gali, bo pozwoli nam to na wytypowanie własnych kandydatów do nagrody głównej w każdej z kategorii. Playlista dostępna jest w serwisie streamingowym TIDAL, do którego, dzięki promocji „Muzyka przeszła do PLAY”, nieograniczony dostęp mają posiadacze telefonów w sieci PLAY.

tidal.com/playlist/5f984033-d31b-41fe-93a6-c0863e970b89

Nagrody Fryderyk 2016

Nagrody Fryderyk to najbardziej prestiżowe nagrody muzyczne w Polsce, ich rozpoznawalność przekracza granice kraju, a gala należy do grona najważniejszych wydarzeń artystycznych promujących rodzimą kulturę.

Organizowana po raz dziesiąty przez agencję STX Jamboree na zlecenie ZPAV gala Fryderyk 2016 to już dwudziesta druga edycja tych nagród przyznawanych przez autorytety polskiego przemysłu muzycznego – artystów, dziennikarzy, przedstawicieli branży fonograficznej, zrzeszonych w Akademii Fonograficznej, w sumie ponad 1200 osób.

Oficjalnym Partnerem Muzycznym nagród jest serwis streamingowy TIDAL w sieci PLAY.

22. Gala Wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej odbędzie się w środę, 20 kwietnia 2016 roku o godz. 19.00 w Teatrze Polskim. Transmisja z wydarzenia odbędzie się w Programie 2 Telewizji Polskiej o godz. 22.20.

W edycji 2016 nagrodą Złoty Fryderyk za całokształt osiągnięć artystycznych zostaną uhonorowani: Olga Sipowicz – KORA (muzyka rozrywkowa), Michał Urbaniak (muzyka jazzowa) oraz Bernard Ładysz (muzyka poważna).

Gościem specjalnym najważniejszej gali muzycznej w Polsce będzie Jean Michel Jarre. Na scenie usłyszymy między innymi: Dawida Podsiadło, Korteza, Hey, Zbigniewa Wodeckiego, Melę Koteluk, The Dumplings, Atom String Quartet, Smolik / Kev Fox, Rysy, Maleo Reggae Rockers, Jafia, Adama Pierończyka, Nikolę Kołodziejczyka, Wojtka Mazolewskiego, Trio Agi Derlak, Adama Bałdycha czy Terrific Sunday.

Z Nowego Jorku przyleci Benjamin Clementine – wykona z polskimi artystami swój wielki przebój „London”.