Koncert Główny, który odbędzie się 5 maja, to istna wisienka na torcie Juwenaliów UEK-u. Niezmiennie, od kilku lat, organizatorzy oferują występy największych gwiazd polskiej, jak i zagranicznej, sceny. Wystarczy wspomnieć, że w poprzednich latach zagrał Duke Dumont, Fair Weather Friends, Grubson, O.S.T.R-y, Netsky czy Gooral.

W tym roku również oferują sporą dawkę dobrej oraz zróżnicowanej muzyki. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się zespół, który zostanie wyłoniony na Przeglądzie Kapel Rockowych.

Następnie będziemy mieli okazję usłyszeć rapera, który w latach 2002 oraz 2004 zaczął swoją karierę w czasie freestylowej Wielkiej Bitwy Warszawskiej, gdzie zajmował miejsce w samej czołówce. Adam Te-tris Chrabin ma na swoim koncie ma setki koncertów w całym kraju. Przez wielu zgodnie zaliczany do grona najlepiej koncertujących artystów hip-hopowych. Trzykrotnie reprezentował Polskę na HipHopKemp Festival w Czechach. Niedawno wydał trzeci oficjalny, solowy album pt. „Definitywnie”, który zbiera znakomite recenzje wśród słuchaczy, jak i dziennikarzy.

Tuż po nim będzie można rozkoszować się zmysłowym i tajemniczym głosem Natalii Grosiak- wokalistki Mikromusic. Kapela powstała w 2002 roku, lecz ich kariera rozpędziła się dopiero 2 lata później, po wygraniu Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2006 roku wydali swoją debiutancką płytę, tym samym na stałe zapisując się na liście zespołów, których płyty sprzedawały się najlepiej w Polsce. Mikromusic charakteryzuje niesamowity talent wokalistki, który w połączeniu z trip-hopem, jazzem, rockiem, a nawet rockiem, tworzy swoisty mikro-klimat na koncercie.

Krążą plotki, że w Krakowie ma powstać metro. Nie wiemy na ile to prawda, ale jesteśmy pewni, że 5 maja wjedzie na Kampus UEK-u. A to wszystko za sprawą rapera, który na scenie pojawił się zaledwie 3 lata temu, ale od razu zrobił ogromne zamieszanie. Taco Hemingway to raper, który może poszczycić się niesamowitymi umiejętnościami. Zdolność tworzenia niebanalnych i trafnych rymów, w połączeniu z Jego spostrzegawczością tworzą z kawałków barwne portrety stolicy. Zestawienie tego razem ze świetnym bitem sprawia, że Taco jest jedną z najciekawszych propozycji alternatywnego rapu ostatnich czasów. Potwierdza to, wydana w 2015 roku, płyta pt. „Trójkąt Warszawski”, która wyniosła go na szczyt listy najlepiej sprzedawanych płyt, a utwór „Następna Stacja” zajął pierwsze miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

Ale czym byłby Koncert Główny bez zagranicznego Headlinera? W tym roku publiczność pod sceną będzie miała okazję bawić się do hitów, które grane są w rozgłośniach radiowych i klubach całego świata. Brytyjski duet, składający się z perkusisty i basisty, został założony w Leeds w 2006 roku. Cameron Edwards oraz Joe „Wooz” Lenzie zrobili dla muzyki drum and bass to samo, co Skrillex zrobił dla dubstepu. Sigma, bo o niej mowa, ma na swoim koncie takie utwory jak „Nobody to love” czy „Glitterball”. Mieli okazję nagrywać z takimi gwiazdami jak Ella Henderson, Rita Ora czy Paloma Faith. Swoje umiejętności podkreślili wydając, pod koniec 2015 roku, płytę pt. „Life”. A już 5 maja będzie można usłyszeć ich na żywo na Juwenaliach UEK 2016!

Dodatkowo organizatorzy zadbali również o odpowiednią osobę, która poprowadzi całą imprezę. Włodek Markowicz to polski YouTuber, który jest absolwentem krakowskiej Uczelni Ekonomicznej. Swoją przygodę z tym medium rozpoczął w 2008 roku, lecz popularność zyskał za sprawą programu LekkoStronniczy, który prowadził razem z Karolem Paciorkiem. Od niedawna prowadzi własny kanał, który ma już ponad 200 tys. subskrypcji. Charakteryzuje go naturalność oraz profesjonalizm, który dopełnia bardzo dobrą jakością audio oraz wideo. To właśnie te czynniki wpłynęły na to, że jego najbardziej popularny film, który nosi tytuł „Dots”, obejrzało ponad milion osób.

Juwenalia UEK-u to nie tylko Koncert Główny. Na Kampusie zabawa zaczyna się już pod koniec kwietnia za sprawą wszystkich projektów, które są nieodłączną częścią tego święta.

Rozkład jazdy:
21 kwietnia- X-tremalia, Wybory Najmilszych i Kuban w Klubie Kwadrat (cena 5/10zł)
25 kwietnia- Zmagania Wydziałów,
26 kwietnia- Fashion Night,
27 kwietnia- Przegląd Kapel Rockowych i Myslovitz w Klubie Kwadrat (cena 5/10zł)
28 kwietnia- UEK Gaming Stage,
4 maja- Noc Kinowa – „Minionki” oraz „Mad Max: Na drodze gniewu”,
5 maja- Koncert Główny: Te-tris, Mikromusic, Taco Hemingway, Sigma.

Po więcej informacji organizatorzy zapraszają na stronę www.juwenaliauek.pl, a żeby być na bieżąco ze wszystkimi gwiazdami i projektami, zachęcają do pobrania aplikacji Eventory i wyszukania w niej Juwenaliów UEK. Feel the flow!

Ruszyła internetowa i stacjonarna sprzedaż biletów poprzez stronę www.biletomat.pl oraz w Klubie Studenckim zaUEK, w cenie:
– 20zł- student UEK,
– 25 zł- student
– 30 zł- normalny