Jafia – “Mama”

fot. materiały prasowe

“Moja mama zawsze zanim wyszedłem z domu mówiła do mnie: Pamiętaj! Ja odpowiadałem: Ale co?! A ona: Bądź sobą! Do dziś, jak ma okazję to powtarza mi te słowa z tą samą powagą. Kiedyś byłem tym udręczony, ale dziś wiem, że być sobą to znaczy rosnąć wewnętrznie i nie rezygnować z marzeń. Któregoś razu stwierdziłem, że napiszę o tym piosenkę”. – mówi Dawid Portasz Do singla zwiastującego album powstał teledysk. Za realizację odpowiada Jacek Kościuszko.

Singiel zwiastuje nową płytę zespołu, która ukaże się 18 maja. Na album złożyły się piosenki będącą wypadkową reggae i czarnej muzyki zza Oceanu. Czuć w nich inspiracje soulem, funkiem, R&B, jazzem i gospel, czyli muzyką, która bardzo mocno wpłynęła na mistrzów reggae z Jamajki. Reggae out of soul – tak zespół określa swoja muzykę. Liderem Jafii jest Dawid Portasz – niezwykły talent, przez wielu nazywany jednym z najlepszych polskich wokalistów obracających się w kręgu tzw. czarnej muzyki. Wśród gości na płycie znaleźli się m.in. Kayah, Wojciech Karolak oraz amerykański chórek wywodzący się z oryginalnego gospel.

Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Marcin Pospieszalski, a mocną stroną wydawnictwa są bogate aranżacje i rozbudowane instrumentarium (smyczki, sekcja dęta, perkusjonalia, elektroniczne loopy). Realizatorem płyty jest Wojciech Przybylski (m.in. Voo Voo). Materiał nagrano w najlepszych polskich studiach, a dwie piosenki zmiksowano poza Polską: na Jamajce (studio Tuff Gong, należące kiedyś do Boba Marleya) i w Niemczech (przez Umberto Echo).

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!