MUZOTAKTNEWSYHotPlotaAndrea Bocelli zaśpiewa dla królowej

Andrea Bocelli zaśpiewa dla królowej
A

Andrea Bocelli wystąpi przed królową podczas obchodów Platynowego Jubileuszu Jej Królewskiej Mości.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Andrea Bocelli wystąpi na scenie w Pałacu Buckingham w sobotę, 4 czerwca, w ramach obchodów Platynowego Jubileuszu Jej Królewskiej Mości, upamiętniającego 70-letcie panowanie monarchini. Tenor wystąpi na koncercie Platinum Party at the Palace, który będzie transmitowany na żywo w BBC One, BBC iPlayer i BBC Radio 2 w Wielkiej Brytanii oraz w stacji ABC News w USA.

REKLAMA

Doja Cat wystąpiła ROZEBRANA? Ludzie zamarli na jej widok! (ZDJĘCIA)

Andrea Bocelli jest częścią gwiazdorskiego składu wykonawców podczas jubileuszu, w którym udział wezmą między innymi: Alicia Keys, Andrew Lloyd Webber, Craig David, Diana Ross, Duran Duran, Elbow, Sir Elton John, Hans Zimmer, Lin-Manuel Miranda, Nile Rodgers, Queen + Adam Lambert i sir Rod Stewart. Na scenie pojawią się także znane nazwiska ze świata telewizji, filmu i sportu jak Sir David Attenborough, David Beckham, Stephen Fry, Dame Julie Andrews i The Royal Ballet, a także obsada i goście specjalni z musicali londyńskiego West Endu i cały 75 osobowy skład Orchestra of the Household Division.

To dla mnie ogromny zaszczyt znaleźć się wśród gości jubileuszowego koncertu dla Jej Królewskiej Mości i móc wnieść swój wkład w to niezwykłe historyczne wydarzenie. Miałem już zaszczyt świętować dziewięćdziesiąte urodziny Królowej i mam zamiar ponownie wystąpić przed Jej Wysokością i Rodziną Królewską, aby – poprzez uniwersalny język muzyki – wyrazić swój podziw, dla jednej z najwybitniejszych postaci ostatnich czasów, głęboko związanej z historią naszego kontynentu i nie tylko.

Materiały promocyjne partnera

W ciągu dwuipółgodzinnego koncertu na żywo zobaczymy ponad 30 artystów i wykonawców, którzy pojawią się na trzech scenach przygotowanych z okazji Platynowego Jubileuszu Królowej. Wieczór skupiony będzie wokół globalnych tematów, które narodziły się lub ewoluowały podczas panowania Jej Królewskiej Mości oraz wokół niezwykłego wkładu Wspólnoty Brytyjskiej w rozwój mody, sportu, środowiska, muzyki pop i musicali przez ostatnie 70 lat.

▸ Przypominamy także: Co za figura! Rumuńska gwiazda disco polo bałamuci w samym bikini

Andrea Bocelli miał już wcześniej okazję występować przed Jej Wysokością, podczas obchodów 90. urodzin królowej: Royal Variety Performance (trzy razy), a ostatnio śpiewał na królewskim weselu księżniczki Eugenie i Jacka Brooksbanka.

Z karierą trwającą ponad ćwierć wieku, Andrea Bocelli jest jednym z najbardziej znanych wokalistów we współczesnej historii, który swym emocjonalnym i rozpoznawalnym głosem zgromadził miliony fanów na całym świecie. Występował dla czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych Ameryki, trzech papieży, rodziny królewskiej i wielu premierów. Śpiewał na ceremoniach igrzysk olimpijskich, mistrzostwach Europy UEFA i wystawach światowych, a także na własnych, wyprzedawanych na cały świat widowiskach i koncertach. Ma na swoim koncie Złoty Glob, siedem nagród Classical BRITs i siedem statuetek World Music Awards. Posiada tez własną gwiazdę na Hollywoodzkim Walk of Fame.

Zobaczcie również: 

OBSERWUJ NAS NA INSTAGRAMIE

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA