Kovalczyk – kolejny raz zaskakuje oryginalnym utworem oraz teledyskiem.

Singiel „Turlaj się” jest zapowiedzią premiery albumu koncepcyjnego „AUX”, który ukaże się 6 maja. Z prądem i pod pod prąd – tak można określić nową kompozycję, duetu producenckiego Kovalczyk i Kuncewicz Filip (polsko-francuski kompozytor młodego pokolenia), która w połączeniu z poetyckim tekstem – Michała Zabłockiego (twórcy przebojów m.in. Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila) posiada wszystkie niezbędne składniki bardzo dobrej piosenki.

Na uwagę zasługuje również klimatyczny teledysk artysty, który urzeka magicznymi pejzażami i zabytkami ziem dolnośląskich (gmina Niechlów, pałac w Naratowie), tworząc ciekawą fabularną ilustracje piosenki.

Tekst utworu „Turlaj się” można interpretować na wiele sposobów. Może to być myśl, energia, miłość. Ja ten tekst interpretuję także jako retrospekcję o osobie mi bliskiej, która odeszła – dodaje KOVALCZYK.

Singiel dostępny jest do nabycia we wszytkich sieciach dystrybucji cyfrowej. Wydawcą jest wytwórnia artCONNECTION music. KOVALCZYK – charyzmatyczny wokalista, producent – dał się poznać szerokiej publiczności jako finalista 3. edycji programu IDOL, następnie jako kompozytor i producent funky-jazowego albumu „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, który został zarejestrowany metodą analogową na żywo, z udziałem najlepszych polskich muzyków jazzowych.

Płyta, po znakomitym przyjęciu w Polsce została doceniona także za granicą, wzbudzając zainteresowanie w wielu krajach. AUX jest trzecią płytą artysty.

POSŁUCHAJ SINGLA
KOVALCZYK – TURLAJ SIĘ