MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyGeorge Michael "Listen Without Prejudice 25" - reedycja albumu!

George Michael “Listen Without Prejudice 25” – reedycja albumu!
G

REKLAMA
REKLAMA

Sony Music z dumą zapowiada reedycję kultowego albumu George’a Michaela Listen Without Prejudice, który już wkrótce znajdzie się na półkach najlepszych sklepów muzycznych.

Album dostępny będzie w kilku wersjach: 2 CD, 3CD+DVD, LP oraz w sprzedaży cyfrowej. Z okazji reedycji albumu Channel 4, BBC Worldwide oraz Sony Music zaprezentują nowy film Freedom, w którym narratorem będzie sam George Michael.

REKLAMA

W filmie wystąpią również inne gwiazdy: Stevie Wonder, Elton John, Mark Ronson, Mary Jane Blige, Tony Bennett, Liam Gallagher, James Corden, Ricky Gervais, oraz bohaterki słynnego teledysku Freedom ‘90 supermodelki: Naomi Campbell, Christy Turlington, Cindy Crawford, Tatjana Patitz oraz Linda Evangelista. Amerykańska premiera filmu będzie miała miejsce 9 grudnia w telewizji Showtime.

Jedną z części zestawu Deluxe (3CD+DVD) oraz zestawu 2CD Listen Without Prejudice będzie zremasterowany, wcześniej niepublikowany album MTV Unplugged zawierający materiał z koncertu, który odbył się 11 padziernika 1996 roku w londyńskim Three Mills Island Studios.

Koncert ten podczas którego George wykonał największe przeboje z repertuaru Wham! oraz albumów: Faith, Listen Without Prejudice Vol.1 i Older uznawany jest za jeden z najlepszych w jego karierze.

Sukces pierwszego solowego albumu Faith pokazał, że George Michael jest jednym z niewielu artystów, którzy mogą sprzedać miliony albumów na całym świecie. Był to wymarzony scenariusz dla wytwórni, ale George miał inne plany. Ne chciał być gwiazdą popu będącą bez przerwy w centrum zainteresowania mediów.

Postanowił, że nie pojawi się na okładce albumu, nie wystąpił również w teledysku wyreżyserowanym przez Davida Finchera. Zamiast artysty wystąpiło w nim pięć supermodelek: Naomi Campbell, Christy Turlington, Cindy Crawford, Tatjana Patitz oraz Linda Evangelista.

Krótko po wydaniu albumu, George poznał swoją wielką miłość, brazylijskiego projektanta Anselmo Feleppę. Przedwczesna śmierć Anselmo i różnice w pomyśle na promocję albumu spowodowały, ze artysta podjął decyzję o wejściu w spór sądowy z wytwórnia Sony. George przegrał proces, ale zyskał wolność osobistą i artystyczną, której tak pragnął.

Minęło dwadzieścia sześć lat a George i Sony już dawno zapomnieli o tym sporze. Album Listen Without Prejudice Vol 1. pozostaje niezwykłym, ponadczasowym dziełem.

Protest songi: Praying For Time oraz Mother’s Pride, intymny Cowboys & Angels oraz autobiograficzny Freedom! ’90 to utwory, które na stałe weszły do kanonu światowych przebojów.

George Michael “Listen Without Prejudice 25”

Wyreżyserowany przez Phillipa Smitha film Freedom: George Michael opowiada historię powstania Listen Without Prejudice Vol 1, sprawie sądowej oraz o walce i bólu George’a po stracie Anselmo.

W filmie zobaczymy m.in. supermodelki, które wystąpiły w kontrowersyjnym teledysku Freedom ’90; Eltona Johna, który nazywa album „arcydziełem” ; Mary Jane Blige, która przypomina, że George “złamał wszystkie zasady” ; Tony’ego Bennetta; Marka Ronsona; Jeana Paula Gaultiera i wielu innych.

Album Listen Without Prejudice 25. ukaże się wkrótce roku nakładem wytwórni Sony Music.

POLUB NASZ SERWIS NA FACEBOOKU

R E K L A M A » immunoterapia

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA