CAMILA CABELLO

Camila Cabello odeszła z Fifth Harmony! Szykuje karierę solową?
Camila Cabello fot. Brian To/WENN.com © Wszelkie prawa zastrzeżone

List gończy gwiazdy

Imię i nazwisko: Karla Camila Cabello Estrabao
Data urodzenia: 3 marca 1997
Miejsce urodzenia: Havana, Kuba
Wzrost: 1,57 m
Pseudonim artystyczny: Camila Cabello
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów
Debiut muzyczny: 2012 rok

Życiorys Camili Cabello

Urodziła się 3 marca 1997 roku na Hawanie. Gdy miała 5 lat wraz z rodziną przeniosła się do Miami na Florydzie. Szerszej publiczność dała się poznać w 2012 roku, gdy wzięła udział w przesłuchaniach do programu “X Factor”.

Na etapie boot camp juror Simon Cowell postanowił stworzyć zespół z pięciu uczestniczek. W skład grupy nazwanej Fifth Harmony weszły Camila CabelloAlly Brooke HernandezNormani KordeiDinah Jane Hansen i Lauren Jauregui. Ostatecznie formacja zajęła trzecie miejsce w “X Factor”, podpisując potem kontrakt płytowy z wytwórnią Cowella – Syco Music.

Kariera muzyczna

W grudniu 2016 roku Cabello odeszła z grupy Fifth Harmony. Jednym z powodów, dla którego podjęła taką decyzję, miało być traktowanie dziewczyn w zespole jak obiektów seksualnych. Decyzja wzbudziła gorące dyskusje wśród fanów.

“Często zdarza się, że ludzie próbują traktować cię przez pryzmat seksu po to, żeby zdobyć więcej uwagi. Niestety, to jest sprzedaż poprzez seks. Zbyt wiele razy czułam się z tym bardzo niekomfortowo i w końcu musiałam z tym skończyć” – mówiła wokalistka Lenie Dunham.

Solowa kariera

Płytę “Camila” wokalistka traktuje jako “zamknięcie kolejnego rozdziału życia”. Przed premierą listy przebojów podbił singel “Havana” z gościnnym udziałem Yung Thuga. Teledysk ma już ponad 420 mln wyświetleń, a sama wersja audio zdobyła ponad 482 mln odtworzeń.

Nie licząc dorobku z Fifth Harmony, Camila zdobyła już kilkadziesiąt nagród, w tym m.in. MTV EMA i cztery statuetki Teen Choice Awards. Na płycie “Camila” znajdzie się dziesięć nowych piosenek, w tym znany singiel “Never Be The Same” i “Havana”. Utwory “Crying in the Club” i “I Have Questions”, które zostały wydane tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, nie są uwzględnione na płycie.

Oficjalna dyskografia

  • 2018 – Camila

Trasy koncertowe

Najnowsze wieści o artystce

Camila Cabello jak Maria Antonina (WIDEO)
Camila Cabello oficjalnie dołączyła do grona artystów muzycznych, którzy wystąpili w programie Saturday Night Live. Piosenkarka i...
Camila Cabello: Impreza w Warszawie z okazji premiery płyty! Weź udział
Idina Menzel zagra macochę w nowej ekranizacji baśni "Kopciuszek". Na ekranie wystąpi między innymi Camila Cabello i...
Co Camila Cabello wie o miłości? (WIDEO)
Billy Porter zagra wróżkę chrzestną w nowe ekranizacji baśni "Kopciuszek". Na ekranie wystąpi między innymi Camila...
Camila Cabello zadebiutuje na Grammy 2019
Camila Cabello zaprezentowała kawałek "Easy".Camila Cabello zaskoczyła kolejnym premierowym kawałkiem. Zgodnie z wcześniejszymi...
Camila Cabello i Shawn Mendes w gorącym hicie „Señorita” (WIDEO)
Po dosyć długim okresie milczenia, Shawn Mendes zdecydował się nieco opowiedzieć, jak wyglądają randki z ukochaną Kubanką....
Co Camila Cabello wie o miłości? (WIDEO)
Camila Cabello zaprezentowała kawałek zatytulowany "Cry For Me".Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Camila Cabello...

zespoły weselne

Teledyski Camili Cabello