MUZOTAKTNEWSYGwiazdySuge Knight pozywa Dr. Dre

Suge Knight pozywa Dr. Dre
S

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Suge Knight, były prezes wytwórni Death Row, wniósł pozew przeciwko Dr. Dre. Hiphopowy gwiazdor chciał go podobno zabić.

Suge Knight twierdzi, iż zawarł z Dr. Dre menedżerską umowę, na mocy której miał otrzymywać 30 procent jego dochodów, w tym ze sprzedaży firmy Beats by Dre koncernowi Apple.

REKLAMA

Wartość tego kontraktu wyniosła ponoć 3 miliardy dolarów. Dalej Knight utrzymuje, że raper próbował go odsunąć od umowy z Apple, gdyż koncern nie chciał z nim współpracować. Co więcej, Dre miał wynająć zabójcę, by zlikwidował Suge’a. Jego zdaniem wypadek nieopodal planu filmowego “Straight Outta Compton”, w którym ucierpiał, był drugą próbą jego zabicia.

Suge Knight wymienił w pozie Dr. Dre, Apple, Universal i restaurację Tam’s Burgers, na terenie której został potrącony, Domaga się minimum 300 milionów odszkodowania.

Materiały promocyjne partnera

– Zważywszy, że Dre nie wchodził w interakcje z Suge’em odkąd w 1996 roku odszedł z Death Row, mamy nadzieję, że jego prawnicy mają dobre ubezpieczenie – skomentował adwokat Dre.

Dr. Dre to raper, producent i biznesmen. Współpracował z takimi artystami jak 2Pac, Snoop Dogg, Eminem, Xzibit, 50 Cent, The Game czy Kendrick Lamar.

W sierpniu 2015 roku ukazał się towarzyszący filmowi “Straight Outta Compton” soundtrack “Compton A Soundtrack by Dr. Dre”. Na solowym koncie Amerykanina znajdują się dwa longplaya “The Chronic” (1992) i “2001” (1999). Teoretycznie hiphopowy twórca od lat pracuje nad płytą “Detox”, jednak mało kto wierzy, że kiedykolwiek ujrzy ona światło dzienne.

Polub nasz serwis na facebooku

R E K L A M A » fotobudka na wesele

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA