MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyGrupa Skifflowa No To Co: 50-lecie w Warszawie!

Grupa Skifflowa No To Co: 50-lecie w Warszawie!
G

REKLAMA
REKLAMA

Już 24 października br. legendarna grupa skifflowa NO TO CO wystąpi w Warszawie z okazji swojego 50-lecia! Zespól zapowiada, że będzie to niezwykłe show, bowiem wystąpią w starym składzie – na scenie pojawi się Piotr Janczerski!

Przypomnijmy: Grupa zadebiutowała w grudniu 1967 r. w programie TVP pt. ”Młodzieżowy Klub Piosenki – Po Szóstej” pod nazwą „Grupa Skifflowa Piotra Janczerskiego”, by następnie przyjąć nazwę NoToCo i w styczniu 1968 roku rozpocząć absolutnie aktywną działalność artystyczną w pierwszym składzie: Piotr Janczerski – voc., g., lider, Jerzy Grunwald – g., voc., Jerzy Krzemiński – g., voc., Jan Stefanek – pf., org., vno, voc., fl., Śp. Bogdan Borkowski – g., voc., hca., banjo., Jerzy Rybińśki – bg., voc., Aleksander Kawecki – dr., voc., g.,

Pośród wielu polskich zespołów tworzących historię polskiego rock&roll’a lat 60-tych Grupa NoToCo stała się najbardziej znanym na świecie „zespołem znad Wisły”. Repertuar zespołu oparty był na polskim folklorze, w powiązaniu z elementami rock&rolla, z nieznanym wcześniej na polskim gruncie stylem 'Skiffle’.

REKLAMA

Po odejściu z zespołu Piotra Janczerskiego (1970) oraz Jerzego Krzemińskiego (1974) do zespołu dołączył gitarzysta i wokalista Zbigniew Brzeziński (2 plus 1 oraz Homo Homini) oraz Czesław Mogiliński.

Od początku po dziś dzień każdy koncert Grupy stanowi widowisko, w którym zespół występuje w specjalnie zaprojektowanych kostiumach opartych na wzorach strojów ludowych poszczególnych regionów Polski. Te niebagatelne założenia dla zespołu rock’owego – okazały się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, przy niezwykłej wręcz muzykalności i wysokim poziomie artystycznym zespołu.

W Warszawie na scenie wystąpią:
Piotr Janczerski – wokal, gitara
Zbigniew Brzeziński – gitara elektyczna, gitara akustyczna, wokal
Janusz Nastarowicz – gitary, wokal
Aleksander Kawecki – perkusja, wokal
Jerzy Rybiński – gitara basowa, wokal
Jan Stefanek – skrzypce, instrumenty klawiszowe, wokal

 

https://www.youtube.com/watch?v=6EiY0_a9RZE

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA