Znamy szczegóły nadchodzącej edycji programu “Idol”

Idol
Jurorzy Idol 2017 fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

“Idol”: Poznaj zasady. Telewizja Polsat zaprezentowała też zdjęcia jurorów, którymi są Ewa Farna, Elżbieta Zapendowska, Janusz Panasewicz z Lady Pank i Wojciech Łuszczykiewicz z grupy Video.

Do rywalizacji staną aspirujący wokaliści w wieku od 16 do 28 lat. Przed jury będą musieli zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę.

Mogą wspierać się akompaniamentem, np. gitary czy pianina, lub zrobić to a capella. Ci, którzy zainteresują jurorów, otrzymają “bilet do sławy” i szansę udziału w kolejnych etapach.

Kluczowe będą występy na żywo z towarzyszeniem zespołu. Widzowie wówczas głosować będą na swoich faworytów, a jurorzy natomiast rozstrzygną, kto z dwójki finalistów z najmniejszą liczbą głosów opuści show.

Prowadzącym znów będzie Maciej Rock. Premiera planowana jest na 2017 rok.

Przypomnijmy, że z programu “Idol” wywodzą się takie gwiazdy jak Monika Brodka, Ania Dąbrowska, Tomek Makowiecki czy Krzysztof Zalewski.

„Idol” zadebiutował w październiku 2001 roku na antenie brytyjskiej ITV, bijąc rekordy popularności i oglądalności. Pomysłodawcą formatu był producent telewizyjny i manager muzyczny gwiazd (m.in. Victorii i Davida Beckhamów, Spice Girls, czy Annie Lennox) – Simon Fuller. Ostatecznie prawa do programu zakupiły telewizje w ponad 50 krajach na świecie. Polsat jako pierwszy zdecydował się na ten krok. Dzięki temu widzowie w Polsce obserwowali pierwsze kroki w muzycznym biznesie młodziutkiej jeszcze wtedy Sylwii Grzeszczak, Łukasza Zagrobelnego czy Sławomira Uniatowskiego. Kto będzie następny?

Piątą edycję show na zlecenie Telewizji POLSAT produkuje FremantleMedia Polska. Partnerem medialnym programu jest RMF FM.

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele