Mela Koteluk kończy jesienną trasę koncertem w Krakowie

Mela Koteluk
Mela Koteluk fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

W dwa lata od premiery albumu „Migracje”, który w niespełna miesiąc pokrył się platyną, Mela Koteluk rusza z cyklem koncertów w nowej oprawie muzycznej i wizualnej. „Zmienne tętno” jest klamrą zamykającą „Migracje”.

Pierwszy z trzynastu koncertów odbył się 12 listopada w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, potem artyści pojawiają się kolejno w Szczecinie, Olsztynie, Włocławku, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Łodzi, Białymstoku, Dzierżoniowie, i Katowicach. Cykl zakończy się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, gdzie Mela z zespołem wystąpią 12 grudnia 2016 o godz. 20.00.

Tytuł trasy pochodzi od zawartego na płycie „Migracje” skitu. „Ten krótki fragment między utworami wyznaczył nowy kierunek moich artystycznych poszukiwań” – mówi Mela Koteluk.

– „Jest w nim pewna przewrotność. Niemiarowy rytm serca motywuje do szukania antidotum na burzliwą rzeczywistość. W muzyce można odnaleźć nową siłę do lepszego rozumienia rzeczywistości na wielu, często nieświadomych, poziomach.”

Koncerty, wzbogacone o starannie przygotowaną oprawę wizualną, odbędą się w salach koncertowych, teatrach i filharmoniach o wybitnym potencjale akustycznym i estetycznym.

Mela Koteluk: „Lustrzany element scenografii w kształcie rozety przypomina portal i jest obietnicą przejścia w inny wymiar, pełen uważności i łagodności – moim zdaniem, wartości deficytowych świata. Nowe aranżacje będą lustrzanym odbiciem, a jednocześnie dekonstrukcją dotychczas znanych wersji utworów.”

ZOBACZ TELEDYSK
MELA KOTELUK – TRAGIKOMEDIA

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » drewno kominkowe falenty