Anna Maria Jopek, Gonzalo Rubalcaba – Minione

Anna Maria Jopek

Po podróżach w głąb muzyki japońskiej “Haiku” i luzofońskiej “Sobremesa” Anna Maria Jopek tym razem zaśpiewa po polsku z Kubańczykami. Płyta “Minione” to wskrzeszenie najpiękniejszych przedwojennych tang polskich.

Anna Maria Jopek śpiewa je z kubańskim trio jednego z największych pianistów improwizujących naszych czasów – fenomenalnym Gonzalo Rubalcabą.

Spośród setek starych tang i boler artyści wybrali te, które inspirują ich najbardziej m.in. “To ostatnia niedziela”, “Rebeka”, “Twe usta kłamią” i mogły stać się pomostem między tym co minione, światem lat 30-tych ubiegłego stulecia, a współczesną muzyką wokalną. Pomostem między kulturami – polską, kubańską, żydowską, argentyńską i amerykańską.

“Kiedy pracuję z muzykami z różnych od mojej tradycji muzycznych, zawsze zachwyca mnie ich inność. To co wnoszą w nagrania staje się moim duchowym bogactwem. Zdumiewa ogrom piękną i prawdy na skrzyżowaniu kultur i ludzkich wrażliwości. Muzyka jest językiem jedności”- mówi Anna Maria Jopek.

“Praca nad starymi tangami była magiczna. Rzadko zdarza się materiał takiej urody, nasycony i melancholią i tajemnicą i erotyką. Nagrywanie z Gonzalo to czysta mistyka. Obecność jaźni w każdej nucie uczy uważności i pokory”. “Minione” produkuje i aranżuje Gonzalo Rubalcaba.

Album w najwyższym standardzie audiofilskim zrealizował wielokrotny laureat nagrody Grammy Carlos Alvarez w legendarnym studio nagraniowym The Hit Factory w Miami na Florydzie. Zdjęcia i klip do projektu zrealizował Robert “Roy” Nałęcz podczas nagrań w Miami (The Hit Factory) i w Warszawie (Apartamentowiec Cosmopolitan).

Oto tracklista:

CD
1. Twe usta kłamią
2. Kogo nasza miłość obchodzi
3. Co nam zostało z tamtych lat
4. Nie wierzę Ci
5. Besame mucho
6. Co nam zostało… wybrzmienie
7. Pokoik na Hożej
8. To ostatnia niedziela
9. Miasteczko Bełz
10. Nie wierzę… detal
11. Rebeka

DVD (Edycja Deluxe)
1. Poczatek – trailer 1
2. Tango w Miami – trailer 2
3. Spotkanie – trailer 3
4. Twe usta klamia – klip

Wydawca: Universal Music Polska
Data premiery: 03.02.2017

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » fotobudka na wesele