MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleNatalia Przybysz i Łąki Łan zagrają podczas drugiej edycji Co Jest Grane 24 Festival!

Natalia Przybysz i Łąki Łan zagrają podczas drugiej edycji Co Jest Grane 24 Festival!
N

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Do programu Co jest Grane 24 Festival dołączają kolejni artyści. 10 i 11 czerwca na terenie Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie wystąpią Natalia Przybysz i Łąki Łan. To artyści z różnych galaktyk muzycznych.

Program wydarzenia to nie tylko koncerty, ale też kino festiwalowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz inne atrakcje. Bilet w przedsprzedaży na jeden dzień – 49 zł, dwudniowy karnet – 79 zł są dostępne online na stronie festiwalowej cojestgrane24.pl, dzieci do 12 roku życia i osoby powyżej 65. roku życia wchodzą za darmo.

REKLAMA

Łąki Łan – to prawdziwa torpeda, na żywo nie do powstrzymania. Ich muzyka jest skonstruowana z przyspieszającego tętno funku, palącego ogniem rocka i zabawy. W zeszłym roku ukazała się ich najnowsza płyta, pod doskonale pasującym do muzyki zespołu tytułem „Syntonia” (sposób odnoszenia się do ludzi, charakteryzujący się chęcią do nawiązywania kontaktu emocjonalnego).

Natalia Przybysz – Natalia Przybysz to czarodziejka emocjonalnych zaklęć, intymnych uroków. I to niezależnie od tego, czy nagrywa autorskie płyty, jak choćby doskonały „Prąd” z 2014 r., czy oddaje hołd Janis Joplin, jak na płycie „Kozmic Blues” z 2013 r., czy współtworzy niezwykły zespół Shy Albatross . Jej głos można usłyszeć na wielu płytach, zawsze się wyróżnia, zatrzymuje na chwilę czas, jak choćby na płycie „Chaos pełen idei” Wojtka Mazolewskiego , gdzie zaśpiewała balladę „Angel of the Morning / Bangkok”.

Materiały promocyjne partnera

Voo Voo – zespół powstał w 1985 r. Jego twórczość opiera się głównie na gatunkach rock i folk, jednak grupa znana jest z tego, że gra muzykę zróżnicowaną, w którą wkradają się również drum&bass czy nu jazz. Zespół współpracował m.in. z Urszulą Dudziak, DJ MAD, Anną Marią Jopek i Fiszem, a jego początkowe mroczne i surrealistyczne brzmienia nabierały z czasem dynamiki i żywiołowości, graniczących z transem.

Maria Peszek – polska aktorka i piosenkarka. Zadebiutowała w 1993 roku. Występowała m.in. na scenie Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatru Studio i Teatru Narodowego w Warszawie.. Ma na swoim koncie szereg kreacji filmowych i telewizyjnych, a także liczne role w spektaklach Teatru Telewizji. W 2005 roku rozpoczęła karierę muzyczną, tworząc widowisko muzyczne i płytę Miasto mania i doczekała się Fryderyka. Trzy lata później nagrała album „Maria Awaria”. Obie płyty zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez krytyków i publiczność, czyniąc z artystki jednego z najpopularniejszych wykonawców polskiej sceny alternatywnej. W październiku 2012 wydała trzeci album studyjny pt. „Jezus Maria Peszek”, która znowu zebrała pozytywne recenzje. W 2016 r. wyszedł „Karabin”, o którym wokalistka mówiła, że „miał być płytą o nienawiści, a tak naprawdę jest o wolności”.

Łona i Webber – duet z miasta Szczecin. Ich debiutancki album „Koniec żartów” ukazał się 26 listopada 2001. Już przy okazji tego debiutu, środowisko fanów i krytyków muzycznych zwróciło uwagę na niebanalny styl Łony, przepełniony inteligentnym humorem oraz na produkcje Webbera, ze smakiem nawiązujące do klasycznej nowojorskiej stylistyki, jednocześnie swobodnie czerpiące z analogowej syntezy.

Domowe Melodie – to projekt kilkunastu ręcznie nabazgranych i skomponowanych piosenek. W domu. Razem z płaczem, spalonym garnkiem, gorączką i dziurawą skarpetą. Domowe Melodie regularnie wyprzedają sale koncertowe. Tam podczas spotkań na żywo przedstawiają fanom swój piosenkowy świat, pełen niezwykle zwykłych i zwyczajnie niezwykłych bohaterów.

Daria Zawiałow – wokalistka i songwriterka stawiana jest obok takich polskich wokalistek, jak Brodka i Julia Marcell.Pochodząca z Koszalina Daria Zawiałow jest przykładem tego, że sukces można sobie po prostu wyśpiewać. Wokalistka i songwriterka od dzieciństwa brała udział w przeróżnego rodzaju konkursach i talent show, które doprowadziły ją do triumfu na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2016 roku, gdzie wygrała konkurs Debiuty swoim utworem „Malinowy chruśniak”. W tym kontekście jej dziecięcy występ w „Od przedszkola do Opola” okazał się proroczy. Przebój przez jedenaście tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Radiowej Trójki, a promujący go teledysk w sieci zobaczyło ponad dwa miliony osób. Równie dużą popularność zdobył jej drugi singiel „Kundel bury”.

Julia Marcell – Marcell jest jedną z najciekawszych gwiazd nowego polskiego popu, tego pełnego rozmachu, ale też niesztampowego, niestrutego zaśniedziałą estradą. Jako pierwsza artystka z Europy Wschodniej skorzystała z serwisu Sellaband.com i zgromadziła 50 tys. euro na profesjonalne nagranie i wydanie płyty. Drugi album pt. „June”, który ukazał się w zeszłym roku, przyniósł jej uznanie i popularność.

Ten Typ Mes – właściwie Piotr Szmidt, jest jednym z weteranów polskiej sceny hip-hopowej. Magazyn „Machina” (w roku 2011) i portal Porcys (w roku 2012) niezależnie od siebie umieścili go w czołówce zestawienia najlepszych polskich raperów. Swoją działalnością niewątpliwie przyczynił się do wyjścia hip-hopu z niszy w kierunku reflektorów mainstreamu. Dziś należy do najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej sceny.

Mary Komasa – Mary Komasę bez wątpienia można nazwać królową polskiego dream popu. Jej utwory to mieszanka przebojowości i hipnotyzującej atmosfery. Album “Mary Komasa” przyniósł artystce nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, a promujący go singiel wykorzystany został na ścieżce dźwiękowej amerykańskiego serialu „Dziecko Rosemary”.. Mary Komasa nie tylko komponuje, pisze i śpiewa, ale też gra na klawesynie i organach. Mieszka na stałę w Berlinie.

Smolik / Kev Fox – Andrzeja Smolika nie trzeba chyba przedstawiać fanom polskiej muzyki. Jest nie tylko kompozytorem i multiinstrumentalistą, ale także producentem współodpowiedzialnym za sukces wielu rodzimych artystów, takich jak Katarzyna Nosowska, Myslovitz, Ania Dąbrowska czy Maria Peszek. Kev Fox to pochodzący z Wielkiej Brytanii muzyk, którego charakterystyczny głos i mroczne teksty przysporzyły wielbicieli na całym świecie. W efekcie trasy koncertowej po Polsce nawiązał współpracę z Andrzejem Smolikiem. Najpierw pojawił się gościnnie w kawałku „L.O.O.T.T” na albumie Smolika „4” z 2010 roku. Pięć lat później album zatytułowany nazwiskami obu panów Smolik//Kev Fox okazał się jednym z największych hitów roku i okrył się platyną. W 2012 roku unikający mainstreamowego obiegu Kev Fox wydał również solowy album „King For A Day”.

Fisz Emade Tworzywo – Bracia Bartosz i Piotr Waglewscy, czyli Fisz i Emade, pochodzą z rodziny z muzycznymi tradycjami. Razem z ojcem Wojciechem Waglewskim, liderem grupy Voo Voo, w 2008 roku nagrali międzypokoleniowy album „Męska muzyka”, wychodzący daleko poza ramy hip-hopu, będącego bazowym gatunkiem twórczości w Fisza i Emade. Do rodzinnej kolaboracji z ojcem powrócili w 2013 roku wydając krążek „Matka, Syn, Bóg”. Od 2002 roku Waglewscy występują jako Tworzywo Sztuczne (zamiennie z Fisz Emade Tworzywo), a pod tym szyldem wydali pięć albumów, w tym uznawany za przełomowy dla polskiego rapu „F3” (2002). Na ich kolejnych krążkach usłyszeć można wpływy jazzu, funku czy rocka. Twórczość Fisza i Emadego zyskała uznanie szeroko poza środowiskiem hip-hopowym. Fisz, sam określający się mianem wokalistorapera, zapisał się w historii polskiej muzyki rozrywkowej jako pierwszy hip-hopowiec, który wystąpił w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w 2002 roku. Najnowszy album Fisz Emade Tworzywo „Drony” ukazał się 21 października 2016 roku, został nominowany do Fryderyka w kategorii Album Roku Alternatywa. Fisz i Emade są zresztą jednymi z ulubieńców Akademii Fonograficznej – Fryderyka otrzymali już za album „Mamut” z 2015 roku.

Rebeka – Elektroniczny duet z Poznania jest jednym z pionierów na gruncie nowej polskiej muzyki, zamazującej granice między popem a alternatywą. Zespół sięga po syntezatorowe brzmienia, łącząc je z minimalistycznymi kompozycjami w duchu new romantic. Rebeka istnieje od 2008 roku, początkowo był to solowy projekt Iwony Skwarek, która śpiewała przy akompaniamencie keyboardu. Po dwóch latach dołączył do niej Bartosz Szczęsny, początkowo mający tylko wspomóc wokalistkę produkcyjnie, stał się jednak pełnoprawnym członkiem zespołu. Kolejne dwa lata później ukazała się debiutancka epka duetu „Stars”, a rok 2013 przyniósł pełnoprawny debiut Rebeki – krążek „Hellada” okrzyknięty przez „Gazetę Wyborczą” albumem roku.

 

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco!

R E K L A M A » zwalczanie korników

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA