MUZOTAKTMUZYKANowy singielSarsa z nową piosenką walczy ze smogiem

Sarsa z nową piosenką walczy ze smogiem
S

REKLAMA
REKLAMA

Sarsa zapowiedziała premierę nowej płyty, na której znajdzie się utwór napisany do ekologicznego filmu „PM 2.5”.

Tytułowy PM 2.5 (pył zawieszony) to pył o średnicy nie większej niż 2,5 µm, który zdaniem WHO jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka. Z 33 z 50 miast w Unii Europejskiej o największym stężeniu pyłu PM2.5 znajduje się w Polsce. Etiuda filmowa porusza problem zabójczego smogu. W realizacji wziął udział także Paweł Deląg.

– Nie stoi za nami żadna grupa kapitałowa, rządowa, to nasza własna inicjatywa, tych których smog truje i zabija – zapewniają twórcy.

REKLAMA

Trailer można obejrzeć poniżej.

Kawałek przygotowany do filmu przez polską wokalistkę nosi tytuł „Dust” i stanowi jeden z bonusów na jej nadchodzącej płycie „Pióropusze”. Longplay ukaże się 26 maja.

– Każdy człowiek ma w sobie paletę barw, emocji, reakcji, wrażeń. W efekcie każdy utwór, jak pióro z pióropusza, ma swój kolor, swoje znaczenie, porusza inne struny wrażliwości człowieka – tłumaczy Sarsa.

W zestawie znajdą się nawet piosenki napisane przez artystkę 7 lat temu. Materiał promuje singel „Bronię się”, którego można posłuchać poniżej.

Tracklista:
1. Bronię się
2. Volta (piosenka do filmu Juliusza Machulskiego p.t. „Volta”)
3. Motyle i ćmy
4. Ty niebo
5. Ucieka
6. Rah Bronx
7. Nie tańcz feat. VNM
8. Pióropusze
9. Oh Say
10. Hey You
11. Egoizm
12. Furia Outro

Bonus Track
13. Dust (utwór napisany do filmu pt. “PM 2.5”)
14. Photo
15. Dzielę

Sarsa zasłynęła przebojami „Zapomnij mi”, „Indiana” czy „Naucz mnie”. W 2015 roku zawojowała polski rynek muzyczny. Dziennikarze muzyczni uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Na koncie ma platynową debiutancką płytę „Zapomnij mi” oraz diamentowe, platynowe i złote single.

R E K L A M A » fotobudka na wesele

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA