Gillian Anderson jako David Bowie w “American Gods”

Do sieci trafił materiał z Gillian Anderson ucharakteryzowaną na Davida Bowiego. Aktorka taki image przyjęła w serialu “Amerykańscy bogowie” (“American Gods”).

Gwiazda “Z archiwum X” posteruje nowego boga – Media i charakteryzuje się tym, że przybiera wygląd legendarnych sław. Ostatnio pojawiła się jako Lucille Ball, w kolejnym odcinku zmaterializuje się pod postacią Davida Bowiego. Jak prezentuje się w stroju Ziggy’ego Stardusta można zobaczyć poniżej.

Serial “American Gods” powstał na podstawie powieści Neila Gaimana “Amerykańscy bogowie”.

Akcja telewizyjnej ekranizacji wydanej w 2001 roku książki rozgrywa się w świecie, w którym bogowie i postacie z mitologii żyją wśród zwykłych śmiertelników. Ricky Whittle wciela się w główną rolę – Cienia (Ricky Whittle). Tuż przed zwolnieniem Cienia z więzienia, w tajemniczym wypadku ginie jego żona Laura (Emily Browning). Po powrocie do domu, Cień spotyka Pana Wednesdaya (Ian McShane), twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem spróbują rozwiązać zagadkę morderstw dokonywanych zimą w pewnym małym miasteczku.

W obsadzie znaleźli się również Gillian Anderson, Cloris Leachman, Peter Stormare, Jonathan Tucker, Chris Obi, Mousa Kraish oraz Pablo Schreiber. Realizacją kierują Bryan Fuller (“Hannibal”) oraz Michael Green (“Herosi”).

Premiera na antenie Starz odbyła się 30 kwietnia.

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, “Blackstar”, ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią.

https://www.youtube.com/watch?v=gN99vgrUv0g

R E K L A M A » atrakcje na wesele