MUZOTAKTTeledyskiDaniel Olbrychski rozbiera się w teledysku Krzysztofa Zalewskiego

Daniel Olbrychski rozbiera się w teledysku Krzysztofa Zalewskiego
D

REKLAMA
REKLAMA

Krzysztof Zalewski zaprezentował robiący duże wrażenie teledysk do singla “Polsko”. W wideo występuje gwiazdor polskiego kina i teatru, Daniel Olbrychski.

W czarno-białym klipie widzimy uznanego aktora imitującego śpiewanie piosenki.

REKLAMA

– Zazwyczaj piszę o sobie – mówi wokalista. – Rozliczam się ze swoją przeszłością, piszę o sercowych rozterkach albo sposobach na zmianę samopoczucia. Tym razem poniekąd również piszę o sobie (ze wsparciem Michała Wiraszki), bo przecież Polska to również ja. Piosenka jest reakcją na tumult w telewizorach i za oknami. Nikogo nie namawiam do zmiany poglądów, po prostu wyśpiewuję swoje.

– W klipie znakomity jak zwykle mistrz Daniel Olbrychski, którego ekspresja pomaga przebić się słowom przez natłok halaśliwych gitar – dodaje Zalewski. – Chylimy czoła przed Panem Danielem i polecamy ku refleksji i uciesze. Czołem.

Reżyserem jest Dzienis. Z efektem można zapoznać się poniżej.

Numer “Polsko” promuje album Złoto”, który miał premierę w listopadzie 2016 roku. 15 czerwca Krzysztof Zalewski wystąpi przed Linkin Park i Machine Gun Kelly w ramach Impact Festivalu.

Krzysztof Zalewski wygrał “Idola” w 2003, zaraz potem wydał płytę “Pistolet” i… zniknął. Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Nosowskiej oraz Hey, współtworzy Muchy i Japoto, grał z Brodką, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu “Jeż Jerzy”. Po wieloletniej przerwie wrócił z albumem “Zelig” w listopadzie 2013 roku. Współtworzył przebój “Armaty” projektu Męskie Granie Orkiestra. Zadebiutował też jako aktor na planie filmu “Historia Roja”, gdzie zagrał tytułową rolę Mieczysława “Roja” Dziemieszkiewicza.

Daniel Olbrychski znany jest z filmów “Potop”, “Pan Wołodyjowski”, “Wesele”, “Panny z Wilka”, “Ziemia obiecana”, “Pestka”, “Zdjęcia próbne” czy “1920 Bitwa warszawska”. Ostatnio wystąpił w produkcjach “Maria Skłodowska-Curie” i “Kamerdyner”.

R E K L A M A » atrakcje na wesele

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA