MUZOTAKTMUZYKANowy singielObscure Sphinx bez gitarzysty. Muzycy ujawnili dalsze plany!

Obscure Sphinx bez gitarzysty. Muzycy ujawnili dalsze plany!
O

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Polski metalowy zespół Obscure Sphinx rozstał się ze swym gitarzystą. Muzycy ujawnili też dalsze plany.

Obscure Sphinx bez gitarzysty! – Stanęliśmy w obliczu bardzo trudnej emocjonalnie decyzji i mając na uwadze dobro zespołu, a także nas samych, zdecydowaliśmy się na rozstanie z naszym gitarzystą Tomaszem “Yonym” Jońcą – czytamy na Facebooku kapeli.

REKLAMA

– Yony, chcieliśmy Ci podziękować za wspólne lata w których tworzyliśmy zespół. Razem udało nam się zrobić dużo dobrego i pomimo, że nasze drogi się rozeszły – szczerze życzymy Ci powodzenia w czymkolwiek, czego zdecydujesz się podjąć.

Aby zachować istotę Obscure Sphinx, a także odbudować tak bardzo nam teraz potrzebną energię i bliskość zdecydowaliśmy, że muzycznie pozostaniemy kwartetem i w ten sposób będziemy dalej grać i tworzyć.

Materiały promocyjne partnera

– Nasze obecne plany grania na żywo nie zmieniają się – widzimy się na Metal Mine Festival i na Summer Dying Loud – tam będziecie mieli możliwość zobaczyć zespół w nowej odsłonie – dodają muzycy.

– Późniejsze plany koncertowe zostają póki co wstrzymane (poza ew. pojedynczymi dużymi koncertami), bo chcemy skoncentrować się na wspólnym tworzeniu kolejnej płyty.

Od początku swego istnienia, od 2008 roku, kapela Obscure Sphinx wytrwale buduje swoją pozycję swoistego fenomenu polskiej sceny metalowej.


Przeczytaj również: Michał Szpak ma tremę przed występem w The Voice of Poland?!

Zespół ze swoją charyzmatyczną wokalistką, plemiennymi wręcz rytmami i nieokiełznaną agresją ośmiostrunowych gitar z powodzeniem wpisuje się w szufladkę post-metal, dodając do tego elementy charakterystyczne dla doom czy black metalu co sprawia, że ich muzyka wymyka się klasyfikacjom i buduje nową jakość na rynku.

Zespół zadebiutował w 2011 roku płytą “Anaesthetic Inhalation Ritual”, a 2 lata później ukazał się ich drugi album, “Void Mother”. We wrześniu 2016 roku wydane zostało najnowsze dzieło formacji – “Epitaphs” nagrane w całości na żywo (autorem okładki jest Mario Duplantier z zespołu Gojira).

POSŁUCHAJ SINGLA
OBSCURE SPHINX – DECIMATION

Tekst piosenki
Obscure Sphinx – Decimation
Crumbled kingdom
Dead piece of life
With nothing left to burn or kill inside
Dark trembling monsters
Surrounding me
Elusive shadows flowing through the air
I swallow all
As my lungs burn
Crawling, bleeding searching for a pulse
So far from the eyes of God
Mud stained martyred body
So far from careless happiness
Pulling out the tool
Of frantic devastation
In a ditch dying lonely like a whore

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA